Vladimir Putin

Je zdravý a žádnou mrtvici neměl! Kreml ukázal fotky Putina

Je zdravý a žádnou mrtvici neměl! Kreml ukázal fotky Putina
Zdroj: ČTK

Je zdravý! To je vzkaz Kremlu na spekulace, že Vladimir Putin měl infarkt. Tato nepotvrzená zpráva ve čtvrtek doslova obletěla svět. V pátek pak Moskva zveřejnila fotky prezidenta ze setkání se šéfem ruského Nejvyššího soudu.

Už týden se neobjevil na veřejnosti, měl infarkt. Tato zpráva se objevila ve čtvrtek v médiích. Kreml tyto nepodložené spekulace rázně odmítl a o den později na to dokonce zareagoval. Zveřejnil totiž fotky a dokonce i video Vladmira Putina z jednání s šéfem Nejvyššího soudu Vjačeslavem Lebeděvem.

Fámy, jak to nazval Putinův mluvčí, o infarktu se objevily poté, co se Vladimir Vladimirovič týden neobjevil v médiích a zrušil několik schůzek a cest. Kreml je ale samozřejmě ihned popřel a mluvčí ruského prezidenta Dmitrij Peskov prohlásil, že novináři zřejmě "blázní" z jarní únavy.

Aby vyvrátil jakékoliv další spekulace, zveřejnil Kreml oficiální fotky a videa ze setkání, kde Vladimir Putin přijal šéfa ruského Nejvyššího soudu Vjačeslava Lebeděva.

Spekulace o špatném zdravotním stavu přiživilo i několik kroků Kremlu. Například bez vysvětlení zrušil cestu do Kazachstánu na konci minulého týdne. Nakonec se schůzka s kazažským a běloruským prezidentem uskuteční začátkem příštího týdne.

Související obsah

O špatném zdravotním stavu Vladimira Putina se už spekulovalo několikrát. Na konci loňského roku například New York Post napsal, že má rakovinu slinivky a zbývají mu už jen tři roky života. Letos v únoru se zase objevila několik let stará zpráva Pentagonu, že trpí autismem - tzv. Aspergerovým syndromem. To ho prý nutí uchovávat si "maximální kontrolu" nad překonáváním krizových situací. Některá média navíc upozorňují na to, že Putin se přibližuje věku průměrného dožití ruských mužů, což je 65 let. Ruskému prezidentovi je 62.

TN.cz / hmr
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Za poslední rok zahynuli ve službě dva agenti CIA

Za poslední rok zahynuli ve službě dva důstojníci americké zpravodajské služby CIA. Na pamětní zeď v sídle agentury v Langley ve Virginii přibyly při každoročním ceremoniálu na jejich počest dvě hvězdy. Pracovali v utajení, jejich jména i okolnosti úmrtí jsou tajné. O rok dříve přišli při plnění úkolů o život čtyři příslušníci CIA.

Krátká zpráva

Zřícená budova pohřbila v Íránu šest lidí, desítky jsou ještě v troskách

Šest lidí zahynulo při zřícení nedostavěné budovy v nejrušnější ulici v íránském městě Abadan. Záchranáři vyprostili z trosek desetipatrového domu 34 živých, desítky lidí pohřešují. Spodní patra domu byla před několika dny zprovozněna, zatímco horní část ještě dostavovali. Policie zatkla majitele objektu i šéfa stavební firmy.

Píše se na Deník.cz