Uprchlíci

Další uprchlíci v Česku! Za týden jich cizinecká policie chytla 171

Další uprchlíci v Česku! Za týden jich cizinecká policie chytla 171
Zdroj: Profimedia

Cizinecká policie zadržela v uplynulém týdnu dalších 171 běženců. Zadržet se podařilo také pětici převaděčů. Ty policie začala trestně stíhat. Jak ale ukázaly předešlé případy, převaděčům hrozí směsné tresty.

V týdnu od 14. září zadrželi policisté 171 migrantů, většinou v Jihomoravském kraji. Osmdesát procent zadržených uprchlíků jsou podle cizinecké policie Syřané. Následují Iráčané a Afghánci. Policisté zadrželi 113 mužů, 23 žen a 35 dětí.

Oproti předešlému týdnu uvázlo v sítích policistů o sto uprchlíků více. V druhém zářijovém týdnu totiž zadrželi "jen" 76 uprchlíků. Předcházel tomu však rekordní týden. Na přelomu srpna a září totiž policisté během jednoho týdne pochytali neuvěřitelných 519 běženců!

Policisté minulý týden chytli také pět převaděčů, Fina, Maďara, Poláka a dva Němce. "S těmito osobami policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu organizování a umožnění nedovoleného překročení státní hranice. Za tento skutek jim hrozí trest odnětí svobody od dvou do dvanácti let, propadnutí věci, propadnutí majetku a vyhoštění ze země," uvedla mluvčí cizinecké policie Kateřina Rendlová.

Související obsah

Jak ale dokládají příklady z minulých týdnů, převaděči se tvrdých trestů bát nemusí. Kupříkladu převaděči zadržení během prvního zářijového týdne byli vyhoštěni a na pět let jim byl zakázán vstup na území České republiky.

Od soudu si také odnesli roční podmínku se zkušební dobou 3 roky. České úřady jim zabavily vůz, ve kterém uprchlíky převáželi, a také finanční hotovost, kterou za převoz běženců zinkasovali.
 

vbo, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz