Uprchlíci

Uprchlíci mají novou fintu! Policie odhalila, jak cestují do Česka

Uprchlíci mají novou fintu! Policie odhalila, jak cestují do Česka
Zdroj: Profimedia

Od půlky června odhalili policisté v Česku už více než tři tisíce uprchlíků. Teď nyní zaznamenali nový trend, jak se migranti na naše území dostávají.

Cizinecká policie upozorňuje, že imigranti změnili taktiku a snaží se dostat na naše území jiným způsobem než doposud. "Trendem posledních týdnů jsou pokusy o tranzitování nelegálních migrantů přes naše území v menších skupinách, zejména v noci, a za pomoci převaděče. Nejčastěji jde o mladé muže a v menší míře rodiny s dětmi," řekla mluvčí cizinecké policie Kateřina Rendlová.

V jednom případě vezli převaděči v osobním voze dvě ženy a šest dětí! Tři děti byly dokonce nacpány v kufru vozidla. Dětem bylo od 7 do 11 let. "Běženci překračují státní hranice České republiky nejčastěji v osobních automobilech, dálkových autobusech a nejméně nyní ve vlacích. Nejvíce případů je stále v Jihomoravském kraji," upřesnila Rendlová.

O uplynulém prodlouženém víkendu policisté zajistili dohromady 69 uprchlíků. Za celý minulý týden pak zadrželi dohromady 137 migrantů (87 mužů, 28 žen, 22 dětí) a za měsíc září do dnešního dne 787."Všechny skupiny běženců zjištěné v uplynulém týdnu cestovaly spolu s převaděčem, kterých naši policisté zajistili a obvinili celkem 8. Šlo o státní příslušníky Palestiny, Ruska, Švédska, Belgie, Libanonu a SRN," dodala mluvčí.

Od poloviny června bylo na našem území zjištěno 3 027 migrantů – v červnu 194, v červenci 726, v srpnu 1 320 a v září (k dnešnímu dni) 787.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz