Měsíc

Rusko plánuje obsadit měsíc! Vybuduje tam lidskou kolonii

Rusko plánuje obsadit měsíc! Vybuduje tam lidskou kolonii
Zdroj: Oficiální zdroj

Na Měsíc se zatím podívalo jen velmi málo astronautů - a to pouze ze Spojených států amerických. Situaci v budoucnu změní Rusko. V roce 2030 tam vyšle skupinu kosmonautů, která tam bude žít.

Ruská vesmírná agentura Roscosmos dnes oznámila, že na povrch Měsíce trvale přestěhuje 12 kosmonautů. Vznikne tam základna, která bude sloužit k výzkumu a získávání vzácných minerálů. "Pro začátek vyšleme stálou posádku 2-4 lidí, která by se postupně měla navýšit na 10-12 členů," uvedla Olga Žarovová z Centrálního výzkumného centra.

Podle plánů by v roce 2024 měla být vypuštěna sonda, která najde pro kolonii vhodné místo. Nová základna pak bude poháněna podpovrchovou energií, v blízkosti jednoho z pólů měsíce. Protiatomový úkryt bude vybudován v podzemí, pomůže tak ochránit posádku od radiačního záření.

Lidskou posádku by Rusko chtělo na Měsíc poslat v roce 2030. Budují k tomu novou kosmickou loď s názvem Angara-A5V, která usnadní průzkum povrchu Měsíce.

Související obsah

Ruská zpravodajská agentura TASS upozornila, že práce na stavbě lunárního modulu Luna 25 již začaly. Celé sestavování by mohlo zabrat až deset let.

has, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz