Ukrajina

Napětí na Ukrajině! Armáda u hranic má nejvyšší pohotovost

Napětí na Ukrajině! Armáda u hranic má nejvyšší pohotovost
Zdroj: Profimedia

Napětí na ukrajinsko-ruských hranicích po měsících relativního klidu nyní opět vyletělo prudce vzhůru. Ukrajinská armáda v oblasti Donbasu a u Krymu má nejvyšší stupeň pohotovosti.

Ozbrojené síly na nejvyšší stupeň poplachu vyburcoval ukrajinský prezident Petro Porošenko. Podle něj proto, že se k hranicím země ve velkém přesouvají ruské vojenské jednotky.


Porošenko poplach vyhlásil po čtvrteční schůzce se špičkami ukrajinské armády. Vše navíc jen den poté, co Rusové ohlásili, že na anektovaném Krymu zhatili sabotáž v režii Kyjeva.


Podle portálu RT.com mluvčí ukrajinské pohraniční stráže Oleg Slobodjan oznánmil, že vojenské jednotky jsou "připraveny na jakýkoli vývoj událostí."


Dodal, že operace nezajišťuje jen armáda, ale spolupracuje i se státními policisty.


Související obsah


Ruská zpravodajská služba FSB tvrdí, že na Krymu nedaleko hranic s Ukrajinou byla zadržena skupina záškodníků, kteří se chystali zaútočit na blíže neupřesněnou krymskou infrastrukturu. U sebe prý měli munici i výbušniny.


Proto se ve čtvrtek sešla bezpečnostní rada státu i v Moskvě, aby probrala zpřísnění bezpečnostních opatření na pozemních, vodních i vzdušných hranicích Krymu. Zároveň byla na Krymu posílena ostraha strategicky významných objektů.

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz