Dálnice

Nový chaos na dálnici D1. Dělníci začnou kopat další úsek. MAPA

Nový chaos na dálnici D1. Dělníci začnou kopat další úsek. MAPA
Zdroj: Ředitelství silnic a dálnic

V sobotu 18. března začnou práce na dalším úseku dálnice D1, tentokrát mezi Měřínem a Velkým Meziříčím. Letos jde už o čtvrtý úsek, ve kterém se s novou stavební sezónou začalo pracovat.

Modernizace D1 je v podstatě stavbou úplně nové dálnice za plného provozu. Řidiči budou mít v dopravních omezeních na D1 i letos k dispozici čtyři zúžené pruhy, tak aby stavbaři co nejméně komplikovali provoz na vytížené dopravní tepně.

Zúžení do jednoho pruhu jsou omezena na minimum, pouze v době, kdy je nutné umístit dopravní značení a provizorní svodidla. "Uvědomujeme si, že pro řidiče je to náročné, ale dálnice je více než 10 let po své životnosti a s modernizací nejde dále čekat," řekl ministr dopravy Dan Ťok.

Stav rekonstrukcí dálnice D1 k březnu 2017

 

Zdroj: Ředitelství silnic a dálnic

V detailním rozlišení si obrázek můžete prohlédnout zde: 

Modernizace dálnice D1 - Stav k březnu 2017

Typ souboru:pdf

"Pokud bychom ji odkládali, museli bychom dálnici uzavírat kvůli poškozené vozovce nebo stavu mostů. Řidiče prosím hlavně o to, aby jezdili po D1 ohleduplně a plynule. Dopravu totiž nejvíce komplikují dopravní nehody, nikoliv přímo samotné uzavírky," dodal.

Související obsah

"Pro bezpečnost všech řidičů na D1, ale i nejplynulejší průjezd modernizovanými úseky, je důležité jezdit v uzavírkách ohleduplně a dodržovat 80km rychlost. Loni se ukázalo, že úsekové měření plynulosti dopravy pomohlo a bylo díky němu méně nehod. Ve vybraných úsecích se proto postupně kamery objeví i letos," řekl Dan Ťok.

Modernizace úseku bude zahájena přípravnými pracemi, jako je pokládka vodorovného dopravního značení a instalace provizorních svodidel. Od pondělí 20. března bude zahájena samotná modernizace levého jízdního pásu (ve směru na Prahu). Celý úsek bude do konce letošního roku kompletně zmodernizován a uveden do provozu.

has, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz