Bydlení

Muž žije v miliony let staré jeskyni. Neuvěříte, jaký domov z ní udělal!

Muž žije v miliony let staré jeskyni. Neuvěříte, jaký domov z ní udělal!
Zdroj: Profimedia

Snad každý občas zatouží po úniku od civilizace, strávit pár týdnů v přírodě. Angelo Mastropietro se rozhodl uniknout natrvalo. Zakoupil si 250 milionů let starou jeskyni a udělal z ní domov snů.

Angelo Mastropietro byl úspěšný podnikatel, u kterého se bohužel objevila velmi vážná nemoc - roztroušená skleróza. Když se dověděl svou diagnózu, svět se mu přetočil úplně naruby. Nevěděl, jak dál.

Jednoho dne si však všiml inzerátu v novinách, kde byla na prodej jeskyně, kterou dobře znal. Před deseti lety na ni narazil společně s přáteli na výletě, když hledali úkryt před deštěm. Inzerát bral jako znamení. V práci dal výpověď, rozloučil se s nezdravým životním stylem, z Austrálie se vrátil se do rodné Anglie a začal plánovat stavbu.

Pískovcovou jeskyni, která stojí v anglických lesích Wyre Forest v hrabství Worcestershire, přestavěl vlastníma rukama. Nebyla to ale jednoduchá práce. Aby ji učinil obyvatelnou, strávil na ní 1000 hodin práce a vynesl osmdesát tun suti.

Dřina ale rozhodně stála za to, vytvořil totiž něco, co se jen tak nevidí. V moderním bydlení nechybí podlahové topení, tekoucí voda a přístup na internet.  

Související obsah

Angelo ve skále postupně vykutal velké pokoje, které bíle omítl. Místnosti jsou plně vybavené. Nechybí vestavěné skříně, plnohodnotná kuchyňská linka, ložnice, obývací pokoj, koupelna a WC.

K jeskyni patří také obrovský pozemek. Není divu, že před vchodem postavil obrovskou terasu s výhledem do krásné přírody.

Přeměna celého jeskynního domu včetně interiérových úprav ho stála kolem 5 milionů korun. Nepotřeboval žádné stavební povolení a ani neměl žádný připravený projekt a plán stavby. Spoléhal se pouze na svou představivost.

Muž věří, že nemoc porazí, když bude dbát o své zdraví a bude bydlet v místě, které mu nabídne šťastnější a zdravější život. Za zmínku stojí i fakt, že příjmení Mastropietro v doslovném překladu znamená "mistr kamene". Což je pro muže, který přestavěj jeskyni, opravdu příznačné.

Podívejte, co všechno dokázal z kamene vybudovat! Na další krásnou přestavbu se podívejte ZDE.

has, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Zelenskyj promluví k českému parlamentu

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj by měl k českému parlamentu promluvit 15. června. Po schůzce vedení obou komor to oznámila šéfka Sněmovny Markéta Pekarová Adamová. Poslanci a senátoři si projev ukrajinského prezidenta poslechnou ve svých sídlech.

Píše se na Deník.cz