Houby

Rostou! Houbaři nosí z lesa hřiby! FOTO prvních úlovků

Rostou! Houbaři nosí z lesa hřiby! FOTO prvních úlovků
Zdroj: zpravy@nova.cz

Houbaři jásají. Dostatek vláhy a rostoucí teploty svědčí houbám. Z lesů se milovníci hub vracejí s košíky plnými hřibů. Předpověď na další dny navíc houbařům přeje.

"Posílám první fotky letošních hřibů. Oblast Babiččina údolí," pochlubil se ve středu po poledni redakci TN.cz pan Jan z Královéhradeckého kraje.

Pro růst hub jsou dobré podmínky. Dny bohaté na přeháňky vystřídaly tropické dny, teplo je i v noci. I v následujících dnech mají být teploty nad dvacet stupňů a časté přeháňky.

Houbaři tak hlásí první letošní úlovky. "Tak na Broumovsku a okolí nám začínají kováři. Dnes za za dvě hodinky krásných 12 kousků.. ale je to jako hledat jehlu v kupce sena," napsala na web Nahouby.cz paní Martina.

Přinesli jste z lesa také nějaký úlovek? Pošlete nám fotky na mail zpravy@nova.cz nebo na náš profil na Facebooku.

Související obsah

 

"Včera okolí Tašova, samí Kováři a celkem dost," připojila se Anina z Ústeckého kraje. Kováře, celkem 9 za dva dny, a k tomu ještě pět křemenáčů našel uživatel s přezdívkou Pišta ze Středočeského kraje.

Že už nosí houbaři z lesů první úlovky potvrzuje i houbařská předpověď webu Nahoubach.cz. "Na některých místech už jsou hlášeny nálezy prvních hřibovitých hub. Vláhy je docela dost a teploty také rostou, takže podmínky k růstu hub nastávají vskutku ideální," píše se v houbařské předpovědi. Úlovky hlásí houbaři ze Středočeského, Ústeckého a Královéhradecké kraje a z Vysočiny.

Zdroj: zpravy@nova.cz

V lesech je možné najít třeba hřib borový, hřib dubový, hřib kovář, hřib koloděj, penízovku dubovou nebo čirůvku májovou. Pro méně zkušené houbaře však platí základní pravidlo - sbírat a jíst jen ty houby, které dobře znám.
 

vbo, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz