Oběd

Hledáte u vás levnou restauraci? Poradíme, kde se najíte za 65 Kč!

Hledáte u vás levnou restauraci? Poradíme, kde se najíte za 65 Kč!
Zdroj: Profimedia

Většina restaurací v Česku zdražila a najíst se během oběda do sta korun je už téměř nemožné. Podle provozovatelů za to můžou dodavatelé, kteří zvyšují ceny, vyšší nároky zaměstnanců na platy a také EET. Daří se ale i české ekonomice, a tak jsou podle ekonomů Češi i ochotnější své peníze v restauracích utrácet.

Polévka a hotové jídlo. Tradiční obědové menu, které se dalo pořídit i kolem sedmdesáti korun. Ty časy jsou ale pryč. Menu seženete pod sto korun jen stěží a když, tak bez nápoje nebo polévky.

"Zvýšily se nám náklady od řezníků, pekařů. Zvýšily se náklady na zaměstnance," popsal provozovatel restaurace Václav Maňhal. Podle ekonomů jsou tohle ale pouze druhořadé problémy. Hlavní jmenovatelé zdražení jsou jiní.

"Prvním důvodem je zavedení elektronické evidence tržeb, od té se to ale očekávalo. Druhým důvodem je, že česká ekonomika je poměrně slušně rozjetá," uvedla ekonomka Markéta Šichtařová. Podle provozovatelů restaurací už levněji ani uvařit nejde. V Praze se za stovku najíte málokde, jde to snad jen v krajích.

Související obsah

Čtenáři TN.cz posílali své tipy na restaurace, ve kterých se dobře a levně najíte. Najdete je i ve vašem městě? 

"Chotěboř, restaurace U Nádraží. Jídla za lidovku a poctivá česká jídla. Není v Chotěboři lepšího místa, kde by se dalo takto najíst. Funguje od 6:00 do asi 15:00, takže jen přes obědy, ale libovka," doporučil Petr.

Dobře a levně se podle čtenářů najíte i v Olomouci. "Restaurant Jízdárna, kvalitní a poctivá kuchyně za rozumnou cenu meníček - pod stovku, včetně polévky," poradila Miluška.

Související obsah

Martina zase doporučila olomouckou restauraci U Anči: "Dávají velké porce a najíst se dá bez problému i za 65 Kč! Na výběr mají pravidelně z 12-13 jídel a meníčka mají i o víkendech. Například půlka kuřete s rýži za 85 Kč hovoří za vše."

V Jičíně mají chutné a levné obědy v jídelně TREFA Paříž, najdete ji na Žižkově náměstí. Levné restaurace ale jsou i v Praze. "Dobře se můžu najíst v restauraci Na Zborově v Praze 10. Hlavní jídlo od 89 Kč, dezert a voda zdarma," lákala Lucie.

Meníčka od 65 korun nabízejí v Hospůdce U Nečasů ve Starém Městě. Osmdesát korun zaplatíte za hlavní jídlo i s polévkou v restauraci Pohoda ve Žďáru nad Sázavou.

Na další zajímavé tipy se můžete podívat níže! Můžete sem také napsat svá doporučení:

Podívejte se na reportáž z Televizních novin:

 

mom/Jakub Pacner, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Oběd

Důležité Události

Krátká zpráva

Auto v Praze srazilo dva chodce. Jsou vážně zranění

Vážná nehoda se stala v sobotu v noci v pražských Holešovicích. Auto tam srazilo dva chodce. "40letý muž utrpěl velmi vážný úraz hlavy a mnohačetná poranění. Po resuscitaci jsme ho převezli do motolské nemocnice. 39letý muž utrpěl úraz nohou a hlavy. Při vědomí jsme ho transportovali do vinohradské nemocnice," informovali na twitteru záchranáři. Policisté nyní zjišťují, co se přesně stalo, a zda dvojice přecházela přes přechod. "Alkohol u řidiče osobního auta byl negativní," sdělila policie.

Píše se na Deník.cz