Dopis

Šéf strážníků peskuje podřízené: Dáváte málo pokut, víc se snažte!

Pokud jste si až dosud mysleli, že strážníci mají stejné poslání jako státní policisté, tedy pomáhat a chránit, šéf městské policie z Prahy 1 vás vyvede z omylu. Podle Miroslava Stejskala je totiž zásadní vybrat co nejvíce pokut.

Jasně to vyplývá z dopisu, který velitel strážníků z Prahy 1 v úterý adresoval svým podřízeným a který unikl na internet. Miroslav Stejskal v něm plísní své podřízené, že se letos flákají a rozdávají nějak málo pokut."V prvním pololetí roku 2017 jsme poklesli v počtu zjištěných a řešených přestupků oproti stejnému období roku 2016 o polovinu, tedy o více než pět tisíc přestupků," začíná šéf strážníků svůj dopis.


A podřízeným bez servítků píše, že část z nich se dlouhodobě fláká a zdá se, že svou leností nakazili i své svědomitější kolegy, jejichž výsledky byly v minulosti dobré.


Související obsah


Stejskalovi se ani za mák nelíbí, že klesl i výběr pokut za dopravní přestupky. A vyhrožuje, že výkon každého strážníka bude posuzován zvlášť a každý si ponese důsledky.


"Nečinně se procházet po městě můžete ve svém osobním volnu, nikoliv v pracovní směně. Každý strážník, který obdrží upozornění na špatnou pracovní činnost, bude mít jeden měsíc na nápravu, a pokud se situace nezmění, přijmu přiměřená opatření vůči uvedenému strážníkovi," píše se v dopise.Od srpna budou muset strážníci přesně uvádět, kolik přestupků řešili s cyklisty nebo s lidmi na koloběžkách, kteří jezdí po chodnících, v protisměru nebo jinde, kde nemají co pohledávat. Totéž se týká segwayů a podobných vozítek.


Související obsah


Na přímý dotaz Miroslav Stejskal před reportérem TV NOVA dopis obhjajoval s tím, že cílem rozhodně není vyždímat z lidí co nejvíc peněz na pokutách. 


Prý mu jde hlavně o to, aby motivoval podřízené k lepším výkonům. Doplnil, že jeho plat se nijak neodvíjí od toho, kolik pokut jeho podřízení rozdají.

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz