Opalování

Chcete se opálit úplně všude? Na tohle si dejte pozor!

Chcete se opálit úplně všude? Na tohle si dejte pozor!
Zdroj: Thinkstockphotos

Pokud chcete poslední prázdninový víkend využít k opalování v rouše Evině, klidně můžete. Jen byste si měli dát pozor, kde se "vystavíte".

Ideální je, pokud máte oplocenou zahradu nebo balkón, kam sousedi nevidí. Potom můžete obnaženou kůži vystavovat dle libosti a nikoho cizího nepohoršíte.


Pokud ovšem takové štěstí nemáte, přesto si můžete nahé opalování klidně dopřát. Jen to chce trochu opatrnosti a taktu. "Pokud třeba ležíte na lehátku na zahradě, tak byť tam může být i vidět, tak v podstatě vůbec nic neporušujete. Ale pokud se schválně vystavíte u plotu, kolem kterého vede veřejná cesta, tak už můžete mít problémy," vysvětluje právník Jan Černý.


Související obsah

Podle něj totiž při posouzení toho, zda pácháte či nepácháte opalováním bez šatů přestupek, naprosto zásadní to, jakým způsobem se opalujete. Pokud například strážníci dospějí k závěru, že se úmyslně vyvalujete třeba u cyklostezky, je šance, že dostanete až několikatisícovou pokutu, velmi vysoká.

A Černý přidává zvláštní výstrahu ženám. Podle jeho zkušeností a advokátní praxe by měly být právě zástupkyně něžného pohlaví opatrné při opalování bez šatů.


"Zvlášť pokud je to třeba na odlehlém místě či bez doprovodu. Praxe totiž ukazuje, že některé pachatele může ke znásilnění vyprovokovat jen trochu vyzývavé oblečení. Natož když oblečení úplně chybí," uzavírá advokát.

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz