Matka

Ubodala dvě malé děti, aby do nich nevstoupil ďábel. Radil jí to stín

Ubodala dvě malé děti, aby do nich nevstoupil ďábel. Radil jí to stín
Zdroj: DUPAGE COUNTY SHERIFF'S OFFICE

Chůva Elzbieta Plackowska z Naperville v americkém státě Illinois v říjnu roku 2012 ubodala svého syna Justina (7) a Olivii (5), kterou hlídala. Podle jejích slov ji k tomu donutil "černý stín", který se objevil u ní v ložnici.

Pětačtyřicetiletá matka polské národnosti bodla každé dítě více než stokrát. Poté ubodala dva psy, kteří v domě byli.  Plackowska byla obviněna z vražd prvního stupně. Její právníci však tvrdí, že nebyla při smyslech.

Při výslechu svou výpověď několikrát změnila. Plackowska tvrdí, že se u ní v ložnici objevil černý stín, který ji přiměl věřit, že do dětí vstupuje ďábel a povzbuzoval ji k tomu, aby je zabila.

"Budeš poslední, zemřeš, ale budeš poslední," říkal jí stín podle výpovědi. Když vražedkyni vyslýchala policie, nejprve popírala, že děti zabila. Tvrdila, že spala a když se vzbudila, viděla v domě cizího člověka, jak děti bodá.

Související obsah

Když ji policie dotaz zopakovala, vraždu přiznala. Tvrdila, že se jenom snažila děti zachránit od ďábla.

Marta Dworakowski, která Elzbietu najala jako chůvu vypověděla, že se o Olivii starala jako o vlastní. Později s ní však přestala být spokojena a chtěla ji nahradit.

V osudnou noc Dworakowski přijela domů a nemohla se dostat do domu. Dveře byly zamčené a nikde nebylo Elzbiety auto. Marta proto zavolala policii, která se do domu dostala a našla mrtvé děti a psy.

Související obsah

V soudním procesu je stále mnoho sporů o to, jestli Plackowska byla v momentě vraždy při smyslech či nikoli. Proces pokračuje ve středu a pravděpodobně bude trvat ješte další dva týdny.

kik, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz