Dálnice

Otevřeli další úsek dálnice D1! Mohly by tu přistávat i stíhačky

Od čtvrtka se otevřel další nově opravený úsek dálnice D1 u Velkého Meziříčí. Na dalších úsecích je provoz kvůli modernizaci stále veden ve zúžených pruzích. Stavební práce na zimu skončí během několika týdnů.

Úsek mezi Měřínem a Velkým Meziříčím silničáři otevřeli ve čtvrtek časně ráno. Řidiči tak už tudy nemusí jezdit omezenou rychlostí a ve zúžených pruzích. Řidiči se i přes opravy obávali kolon, žádné větší zácpy ale naštěstí po otevření nebyly.

Právě na tomto otevřeném úseku by znovu mohly teoreticky znovu přistávat i stíhačky, právě tady je totiž dálniční letiště. V 80. letech tu cvičila i armáda. Dálnice kvůli tomu byla dokonce dvakrát na tři týdny uzavřena.

I proto opravy tohoto úseku nebyly zrovna standardní. Vyšly na více než miliardu. Na vozovce je speciální vyztužený beton a to i ve středovém pásu. Dálnice je tu o několik metrů širší a svodidla jsou demontovatelná.

Související obsah

A i další opravované úseky na dálnici D1 Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) na zimu pomalu zprůjezdňuje. Otevřený je i opravovaný úsek mezi Jihlavou a Velkým Beranovem, kam se ale stavební firmy na jaře vrátí.

"V současné době je omezení v úseku Hořice - Koberovice (do konce listopadu), a pak ještě na dvou úsecích Ostředek - Šternov a Velké Meziříčí - Lhotka, kde by práce měly probíhat do poloviny prosince," sdělil mluvčí ŘSD Jan Studecký.

I na tyto úseky se stroje na jaře znovu vrátí. Navíc se v roce 2018 začnou opravovat další čtyři nové. Omezení tak příští rok budou hned na osmi místech.

David Pik/ lud, TN.cz

K tématu Dálnice

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz