Domácí

První den prázdnin řešila horská služba hned dvě těžká zranění dětí

První den prázdnin řešila horská služba hned dvě těžká zranění dětí
Zdroj: TN.cz

Během jarních prázdnin výrazně narůstá množství dětských návštěvníků v horských střediscích, díky tomu také přibývá zranění, hned během prvního dne prázdnin řešila horská služba v Jeseníkách dvě těžká zranění dětí. Záchranáři proto apelují na rodiče a učitele, aby dbali na bezpečnost svých svěřenců.

Prázdniny jsou tu a děti ve velkém míří na zájezdy se svými rodiči nebo se školou na lyžařský výcvik. Už během prvního dne ale záchranáři v Jeseníkách zaznamenali nárůst těžkých zranění.

Už dopoledne museli pomoci osmileté lyžařce, která si při pádu poranila stehenní kost. „Bylo evidentní, že je zlomená, to u dítěte znamená velmi těžké zranění. I k dospělému bychom přivolali vrtulník, v případě dívky bylo jasné, že Letecká záchranná služba musí pomoct,“ komentoval událost náčelník Horské služby Jeseníky Michal Klimeš na portálu horské služby.

Následně museli záchranáři vyjíždět k desetiletému chlapci, který vyrazil do lesa mimo sjezdovku, tam ale narazil do stromu. Při pádu měl ohromné štěstí, velmi snadno totiž mohl přijít o život.

„Měli jsme podezření na poranění páteře. Kromě toho utrpěl i tržnou ránu na krku. Měl vlastně štěstí, že k poranění došlo jen asi dva centimetry od tepny, kousek vedle a nehoda by měla tragické následky,“ potvrdil Klimeš.

Záchranáři i v tomto případě povolali na pomoc vrtulník, ten se ale k chlapci kvůli velmi špatnému počasí nemohl dostat. Nakonec ho do nemocnice odvezla sanitka.

Související obsah

„V následujících týdnech zažijí Jeseníky vzhledem k postupně pokračujícím jarním prázdninám mnoho hromadných lyžařských zájezdů dětí. Rodiče i pedagogy proto upomínám, aby za všech okolností dbali na bezpečí svých svěřenců,“ důrazně varoval náčelník Klimeš.

V první řadě by podle něj měli dospělí dohlédnout na to, aby děti nejezdily mimo vyznačené tratě a měly na sobě všechny důležité bezpečnostní prvky.
 

klma, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz