Zoo

Orangutan vykouřil cigaretu. Zoo se ocitla pod palbou kritiky! VIDEO

Zoologická zahrada v Indonésii čelí kritice kvůli tomu, že nechala samce orangutana kouřit cigaretu. Do výběhu zvířete vhodil nedopalek jeden z návštěvníků.

Dvaadvacetiletý opičák Bandun se stal hvězdou sociálních sítí poté, co jeden z návštěvníků natočil jeho kuřáckou zkušenost na video. Zatímco u části lidí vyvolává pohled na orangutana s cigaretou v ruce úsměv, jiní za ním vidí další selhání jedné z indonéských zahrad.

"Téměř všechny zoo jsou v bídném stavu. Špatný je stav klecí, zdravotní stav zvířat, ale vázne i jejich krmení," řekl pro BBC zakladatel indonéské společnosti ochránců zvířat Marison Guciano.

Související obsah

Ošetřovatelé měli podle ochránců zabránit, aby se opice k cigaretě dostala a mohla ji kouřit. Pracovníci zahrady se ale brání. Tvrdí, že přímo v místě výběhu je cedule, která výslovně zakazuje, aby lidé zvířatům házeli jídlo a cigarety. Indonésie patří k zemím, kde je nejvíce kuřáků v poměru k počtu obyvatel.

"Je nám moc líto, že se něco takového stalo. Incident jsme nahlásili policii," řekl mluvčí zoo Sulhan Syafi. Někteří aktivisté však už od loňska volají po zavření této zoologické zahrady. "Zvířata jsou podvyživená," tvrdí.

ham, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz