Opice

Muž v zoo "krmil" opici cigaretami, utrpěla popáleniny! VIDEO

Opice v čínské zoo utrpěla popáleniny na dlaních. Jeden z návštěvníků jí podal do výběhu několik zapálených cigaret, které ji zranily. Zvíře je v péči lékařů, policie pátrá po pachateli.

Na internetu se objevilo video, které natočila návštěvnice v čínské zoo Luoyang Wangcheng. Záběry ukazují výběh mangabejů kouřových, což jsou malí primáti. Opičce skrz mezery v ochranném sklu podal jiný návštěvník několik cigaret.

"Mangabej vždy udeřil do skleněné tabulky, když se popálil. Ale ten muž mu pořád podával další cigarety, dal mu jich pět nebo šest. Opice si myslela, že cigareta je jídlo, proto po ní pořád sahala, ale vždycky se spálila," citoval ženu portál Daily Mail.

Mluvčí zoologické zahrady potvrdil, že k incidentu došlo na konci února. Video se ale v médiích objevilo až teď. Veterináři ošetřili opičce dlaně a informaci předali policii. Ta teď po pachateli pátrá, podle svědkyně mu bylo kolem dvaceti let.

Související obsah

Ošetřovatelé také zjistili, že část lepicí pásky, která spojuje sklo se zděnými sloupky, byla odtržena. Prohlédli také záznamy z bezpečnostních kamer, které zachycují podezřelého muže. Turisty prý různými cedulemi nabádají, aby zvířata nekrmili.

epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz