Domácí

Muž nechal kotě v horkém autě a odešel do pražské zoo

Každý rok neuvěřitelné množství zvířat trpí kvůli svým majitelům v rozpálených autech. Pražští strážníci mají za sebou další zásah, cizinec totiž nechal ve voze kotě a odešel do zoo. Nebohé zvíře v extrémním vedru dezorientovaně naráželo hlavou do čelního skla a vydávalo skřeky. Policistům nezbylo, než rozbít okénko a kotě ze žhavého pekla zachránit.

U pražské zoologické zahrady upoutalo pozornost strážníků městské policie auto, které mělo spuštěný alarm. Vydali se proto situaci prověřit.

"První, čeho si všimli, bylo kotě, které dezorientovaně naráželo hlavou do čelního skla a vydávalo skřeky. Vzhledem k extrémně vysokým teplotám ani mírně pootevřené okénko komfort zvířete nemohlo zajistit," popisuje městská policie na sociální síti.

Podle obsluhy parkoviště bylo auto na přímém slunci více jak tři hodiny. Strážníci nejdřív požádali pracovníky zoo, aby vyvolali majitele vozu rozhlasem. Ten se ale nedostavoval a začalo jít o život zvířete.

"Stav kočky však začal být kritický, strážníci proto požádali o součinnost pracovnici úřadu, kolegy z odchytové služby i Policii ČR. Po opakovaných marných výzvách trvajících více jak 45 minut, pracovnice úřadu rozhodla o dalším postupu v krajní nouzi," potvrzuje policie.

Související obsah

Strážník tedy za pomoci teleskopického obušku rozbil boční zadní okénko a pracovník odchytu městské policie kotě z rozpálené pasti vysvobodil. Zvíře okamžitě dostalo vodu.

Majitel se k autu dostavil až po dvaceti minutách od záchranné akce. Z důvodu jazykové bariéry odmítl vypovídat na místě, ještě téhož dne byl podat vysvětlení na úřadu.

klma, TN.cz

K tématu Domácí

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz