Zahraničí

Putin vyrazil na dovolenou. Tentokrát se do půl těla nesvlékl

Ruský prezident zveřejnil záběry ze své poslední dovolené a i tentokrát ji trávil aktivně. Vydal se do sibiřských hor, chytal ryby a plavil se po řece Jenisej. Podle komentátorů mají záběry potvrdit, že je zdravý a v nejlepší kondici.

Vitální, všestranně nadaný prezident, vynikající ve všech možných sportech a činnostech. Kreml celému světu velmi často dokazuje, že se Vladimir Putin stále těší dobrému zdraví.

V minulosti se například projížděl na koni svlečený do půl těla, chytal ryby, přemohl rozzuřeného tygra, hrál hokej, zápasil v judu nebo se nořil do ledové vody.

Tentokrát se zřejmě snažil zapůsobit i na příznivce obyčejnějších aktivit a na své poslední dovolené se držel trochu zpátky. Zahraniční média si velmi často všímají toho, že se při horských túrách překvapivě nesvlékl.

Ruský prezident (65) se na motorovém člunu projel po řece Jenisej a při procházkách v sibiřských lesích mu dělali společnost ruský ministr obrany Šojgu a šéf tajné služby FSB Bortnikov.

Ne vždycky se ale Kremlu záměr ukázat Vladimira Putina v tom nejlepším světle vydaří. Před pěti lety se prezident chlubil, že se mu ze dna Černého moře podařilo vylovit dvě vzácné amfory z dob starověkého Řecka. Jeho mluvčí Dmitrij Peskov později přiznal, že je pro Putina u břehu nastražili archeologové.

I tak ale Putinův kult osobnosti v Rusku v poslední době sílí. Na dračku jdou třeba obrázky Putina jako Buddhy, Robina Hooda, Nea z Matrixu nebo Alexandra Velikého, které řada obchodů v Moskvě nabízí.
 

Ema Klementová/klma, tn.cz / TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Objevilo se další ohnisko ptačí chřipky

Českem se dál šíří ptačí chřipka. Páté letošní ohnisko se nachází v Pardubickém kraji, konkrétně na kachní farmě v obci Lipoltice poblíž Přelouče. Společnost PERENA nahlásila postupný úhyn 380 kusů z celkem 3 500 chovaných kachen, uvedla v neděli Státní veterinární správa ČR. Vyšetření potvrdilo, že se jedná o ptačí chřipku typu H5N1, tedy o variantu potenciálně přenosnou na člověka. Veterináři zbývající drůbež nechají utratit.

Píše se na Deník.cz