Spiderman

V Česku se točí další velkofilm. Po Liberci bude běhat Spider-Man

Do České republiky míří jedna z největších filmových produkcí za posledních 10 let. Na libereckém náměstí začali stavět kulisy pro natáčení dalšího dílu filmového Spider-Mana. Slavný příběh pavoučího muže se má v Česku natáčet několik týdnů a filmaři u nás utratí stamiliony korun.

Bude to velké natáčení, Takové Liberec ještě nezažil. Z náměstí byla dočasně odstraněna socha a už se staví kulisy akční scény, ve které má účinkovat na 1000 komparzistů.

Natáčet se má celý příští týden. Vše je přísně utajované, a nikdo ani oficiálně nepotvrdí, že se tam bude natáčet pokračování úspěšného Spider-Mana. Oficiálně se bude natáčet film s názvem BOSCO.

"Projekt Bosco se tu začne natáčet příští týden. Magistrát města Liberce si vydělá milion korun. Samozřejmě v tom nejsou započítány další služby. Návštěvníci města si mohli všimnout proměny liberecké kašny, která je zastavěná jako kulisa. Kovové prvky procházejí rekonstrukcí, kterou hradí filmaři," řekla TV Nova Pavlína Sacherová ze společnosti Liberec Film Office.

Související obsah

Celkem mají filmaři v plánu utratit za Spider-Mana v Česku stovky milionů korun. "Utracené prostředky se pohybují za 14 dní v řádu čtvrt miliardy korun," upřesnila ředitelka Státního fondu kinematografie Helena Bezděk Fraňková.

Režisér Jon Watts přiletěl podle informací TV Nova do Prahy už v neděli večer. Hlavní hvězda, představitel Spider-Mana Tom Holland, se zde má objevit v příštích dnech.

Kromě natáčení tohoto blockbusteru se v Česku momentálně točí i několik seriálů - mezi nimi Whisky Cavalier a druhá řada seriálu Knighfall. Jednu z rolí si v něm zahraje i Mark Hamill představitel Luka Skywalkera ze Star Wars. Ten už je v Praze několik týdnů. Filmaři si republiku vybírají nejen kvůli lokacím ale i pobídkám. Z utracených peněz se jim totiž vrátí 20 procent nákladů.

Související obsah

"Polsko avizovalo, že od 1. ledna 2019 bude poskytovat 30% pobídku, což je vůči naší 20% pobídce o 10 % více. Takže my bychom se chtěli dobrat k 25 %," dodala ředitelka Bezděk Fraňková.

V České republice je podle informací televize Nova momentálně i herečka Peta Wilson, představitelka Brutální Nikity. Ta už zde natáčela před lety se Seanem Connerym Ligu výjimečných.

vbo, Michal Čoudek, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz