Domácí

Muž postřelil partnerku před zraky dítěte. Soud ho poslal do vazby

Okresní soud v Rokycanech v neděli poslal do vazby muže, který měl ve čtvrtek v autě na ulici postřelit před očima malého dítěte partnerku. Ta je podle jejího otce stále ve velmi vážném stavu. Cizinec u výslechu tvrdil, že nestřílel úmyslně, přiznal ale, že zbraň držel nelegálně.

Cizince, který už v Česku seděl ve vězení kvůli drogám, přivedli v neděli dopoledne policisté k rokycanskému soudu. Kvůli střelbě na o šest let mladší partnerku. Dorazil i otec postřelené.

"V domnění, že mi říká, že tam leží postřelená dcera, dal mi klíče od auta, a jeli jsme na to místo, tak jsem myslel, že jede za mnou, jenže on to otočil na Plzeň. Přijel jsem na to místo, viděl jsem dceru na zemi, a vidím, že tam není, tak jsem policistům řekl, že jel na Plzeň," popsal otec postřelené ženy.

Související obsah

Výslech trval tři hodiny, během nich se Albert A. přiznal k nelegálnímu držení zbraně, přiznal také výstřel, ale tvrdil, že vystřelit nechtěl.

"Obviněný byl vzat do vazby, ze všech tří vazebních důvodů, tedy do vazby útěkové, koluzní, i předstižné a usnesení o vzetí do vazby už je v právní moci, protože se všichni účastníci vzdali práva na podání stížnosti," řekl soudce David Svoboda.

Postřelená žena leží v nemocnici, podle svého otce je v kritickém stavu. "Včera jsme byli na návštěvě, je v hlubokém spánku, je v bezvědomí a dávají ji velice mizivou šanci na přežití," dodal otec.

Albert A. byl loni v srpnu podmíněně propuštěn z vězení. Odpykával si desetiletý trest za prodej drog. Poté se vrátil ke své partnerce a dětem. Podle jejího otce ale partnerku psychicky i fyzicky týral.

reg/Veronika Polášková, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Berlusconi nebude kandidovat na italského prezidenta

Kontroverzní politik a bývalý italský premiér Silvio Berlusconi (85) se rozhodl, že nebude kandidovat v italských prezidentských volbách. Měl podporu koalice pravicových stran, ale ta mu nezaručovala úspěch. K tajné volbě se v pondělí sejde přes tisíc poslanců a regionálních delegátů. Za favorita je považován současný premiér Mario Draghi.

Krátká zpráva

Rusko podle Britů plánuje dosadit do čela Ukrajiny "svého" politika

Britské ministerstvo zahraničí zveřejnilo informaci, že ruský prezident Vladimir Putin plánuje spiknutí s cílem dosadit do čela Ukrajiny "svého", tedy prokremelského politika. Velmi neobvyklé je, že uvedlo i jeho jméno. Má jím být Jevgenij Murajev, majitel médií a někdejší poslanec ukrajinského parlamentu, který se již dříve vyslovil pro ruskou anexi Krymu.

Píše se na Deník.cz