George Soros

V Sorosově rezidenci našli bombu! Kdo chtěl miliardáře zabít?

V Sorosově rezidenci našli bombu! Kdo chtěl miliardáře zabít?
Zdroj: Profimedia

V rezidenci miliardáře George Sorose našla americká policie výbušné zařízení. Filantrop, kterého kritizuje především krajní pravice, v domě v Katonahu nebyl. Bombu objevili policisté v poštovní schránce. Případ si převzal Federální úřad pro vyšetřování (FBI).

Federální a státní vyšetřovatelé byli na místo povoláni kolem 15:45 kvůli podezřelému balíčku nalezenému v poštovní schránce. Výbušnina sama neexplodovala a pyrotechnikům se podařilo ji zneškodnit. Informoval o tom portál NY Times.

"Zaměstnanec rezidence otevřel balíček a ukázalo se, že jde o výbušné zařízení. Zaměstnanec proto umístil balíček do lesní oblasti a zavolal bedfordskou policii," uvedli policisté v prohlášení. Soros nebyl v té době doma.

Případ předali státní policisté FBI, která informovala, že provádí vyšetřování "v a okolo rezidence v Bedfordu". Operace podle agentů neohrožuje veřejnou bezpečnost. Úřad pro alkohol, tabák, palné zbraně a výbušniny zatím věc nekomentoval.

Maďarský filantrop a politický aktivista financuje projekty na podporu demokracie a lidských práv po celém světě. Tím si vysloužil kritiku konzervativních a krajně pravicových skupin, které Sorosovi vyhrožují kvůli židovskému původu.

Maďarsko musela jeho nadace Open Society Foundation kvůli kritice premiéra Viktora Orbána opustit. Nadace uvedla, že vláda utratila 100 milionů eur (2,5 miliardy korun), aby ji pošpinila. Nové sídlo našla v Berlíně. Soros se také často stává předmětem fake news.

epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu George Soros

Důležité Události

Píše se na Deník.cz