Česká pošta

Přísnější bezpečnostní opatření? Zásilky na poště stejně mizí

Přísnější bezpečnostní opatření? Zásilky na poště stejně mizí
Zdroj: TN.cz/Jakub Deml

Pokud chcete poslat někomu cennosti, využijte službu Cenné psaní, radí Česká pošta. Na zásilku se vztahují přísnější bezpečnostní pravidla. Ale ani tak se kolikrát nedostane tam, kam má, jak redakci TN.cz popisují čtenáři.

“Před čtrnácti dny jsme cenným psaním posílaly ty nové dvacetikoruny kolegyni do kanceláře v Praze, ve které je od osmi hodin ráno. Přišla informace, že adresát nebyl zastižen, přitom kolegyni nikdo nekontaktoval,“ popsala Zuzana Dostálová z Ostravy.


Když po tom začaly ženy pátrat, bylo jim prý řečené, že by zásilka měla být v trezoru, ale není k nalezení a že ji na poště hledají. “Přijde mi to docela děsivé, když vezmu, že takto posílá naše firma pasy klientů k vyřízení víz,“ doplnila Dostálová.

.
Již dříve jsme psali o rodině Mantlových, která poslala cenným psaním synovi do zahraničí 140 tisíc korun ve dvou různých obálkách. Zásilka nepřišla, jak měla, a rodina již déle než rok řeší reklamaci. Právník, který jim měl pomoci situaci vyřešit, je vyšel na dalších 15 tisíc korun.


Problém přitom spočívá jenom v tom, že při reklamaci uvedli chybně přesné počty bankovek, které vložili do obálky. Hmotnost zásilky zvážená poštou tak neodpovídala údajům poskytnutými Mantlovými. Tím pádem pošta případ dále řeší a peníze odmítá vydat. Mantlovým vrátí zatím pouze poštovné, tedy celkem 676 korun.

Související obsah


Podle dřívějšího vyjádření České pošty putují Cenná psaní k adresátům ve speciálním obalu a za zvýšených bezpečnostních opatření. Pošta za obsah ručí až do výše jednoho milionu korun. Pokud se lidé setkají s problémem s doručením, měli by věc co nejdříve reklamovat.


“Prostřednictvím Cenného psaní je možné zasílat peníze, drahé kovy a kameny a výrobky z nich, šperky a obdobně cenné věci, cenné papíry, platební karty a poukázky na odběr zboží nebo služeb. Česká pošta u této služby nabízí stoprocentní garanci za obsah zásilky od podání až po dodání,“ sdělil mluvčí pošty Ivo Vysoudil.

rod, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz