Domácí

Už máte vánoční stromeček? Letos je o ně velký zájem

Prodeje živých vánočních stromků jsou přesně v polovině. Podle pěstitelů je o ně letos obrovský zájem. Třeba jedle už jsou někde vyprodané. Prodejci přitom očekávají, že tržby ještě porostou. Oblíbené jsou hlavně plantáže, kde si stromek můžete sami uřezat.

Borovice, jedle, smrk. Tyto tři druhy tradičně v prosinci ovládají hitparádu stromků. Rozhodnout se, který bude zdobit váš byt, ale není jednoduché. "Borovičky máme větší, smrčky jenom už menší," popsal prodejce stromků Aleš Jarošík.

Na plantážích, které jsou mezi zákazníky stále oblíbenější, si můžete stromek sami vybrat, uřezat nebo vyrýt. "Přibývá zákazníků, kteří si chtějí stromek vyrýt, spousta lidí si ho nasadí na zahrádku," doplnil Jarošík.

Většina prodejců nabízí zabalení nebo seříznutí kmene zdarma. Ceny jsou příznivé. Stromky oproti loňskému roku nezdražily. Někde je už dokonce zlevňují. Třeba redakce TV Nova za smrček dala 250 korun.

Ať už si stromek koupíte z plantáže nebo jinde, důležité je o něj pečovat. Jedle i borovice vám vydrží i tři měsíce. Podle odborníků je ideální postavit stromek do kyblíku s vodou a dát na chladné místo.

Související obsah

Skladovat ho můžete na balkóně nebo terase. Nejlépe tak, kde na něj přímo nesvítí slunce. A aby vám před Vánoci neopadal, měli byste ho před nazdobením a uložením do stojanu ještě seříznout. Bude pak lépe nasávat vodu.
 

Jan Socha/klma, tn.cz / TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz