Zahraničí

Otec chránil svého syna vlastním tělem! Střelec ho zasáhl několikrát

Otec chránil svého syna vlastním tělem! Střelec ho zasáhl několikrát
Zdroj: Profimedia

Útok na mešity v Novém Zélandu má už 50 obětí. Někteří však měli obrovské štěstí a podařilo se jim přežít. Například Zulfirman Syah se snažil zachránit svého dvouletého syna před útočníkem Brentonem Tarrantem, který do něho vystřelil hned několik kulek. Jedna však zranila i malého chlapce. Lékaři oba převezli do nemocnice, kde se úspěšně zotavují.

O hrdinském činu Syaha informovala na facebooku jeho žena Alta Mariová, která byla doma, když se dozvěděla o útoku, informoval NZ Herald. "Můj manžel chránil našeho syna během útoku v Linwoodském islámském centru a dostal většinu střel a má více zranění než náš syn. Je ve stabilizovaném stavu," napsala na facebook Mariová.

Dodala také, že podstoupil operace a čeká ho dlouhodobá léčba. Jejich syn Averroes utrpěl jen drobná zranění a musel podstoupit chirurgický zákrok, během kterého mu lékaři odstranili šrapnel. Jako jeho otec i Averroes se dobře zotavuje a pobyt v nemocnici zvládá.

"Jsem šťastná, že členové mé rodiny jsou naživu, protože během útoku bylo ztraceno mnoho životů. Prosím, myslete na tyto lidi a modlete se za ně," dodala Mariová.

Související obsah

Úřady postupně identifikují oběti pátečního útoku. Mezi nimi je například tříletý chlapeček Mucad Ibrahim nebo čtrnáctiletý Sayyad Milne. Další obětí je také Hosne Ara Parvinová, která neváhala ani vteřinu, aby zachránila svého manžela na vozíku. To se jí podařilo, ona však zemřela.

Podezřelý Australan Brenton Tarrant byl v sobotu předveden policií k soudu, který mu sdělil obvinění z vraždy. Další slyšení bude 5. dubna. Novozélandská premiérka v nedělí potvrdila, že obdržela spolu s dalšími úředníky Tarrantovu manifestaci, kterou rozeslal asi devět minut před útokem. Neuvádělo se v ní však, kde k útoku dojde nebo kdy.

Podívejte se na záběry natočené krátce po útoku na Novém Zélandu:

reg, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz