Domácí

Děti a zvířata v ohrožení: ČHMÚ varuje před tropickým vedrem

Děti a zvířata v ohrožení: ČHMÚ varuje před tropickým vedrem
Zdroj: Tn.cz/ thinkstockphotos.com

Teploty v Česku letí prudce nahoru, už v úterý by měly místy překročit 31 stupňů, zítra by mohlo být dokonce 35 stupňů. Meteorologové kvůli horku vyhlásili výstrahu před vysokými teplotami, ta je platná až do odvolání.

Česko čeká podle předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) další pořádné vedro, tropická třicítka podle předpovědi padne už v úterý, ve středu pak může být místy i 35 stupňů.

Meteorologové kvůli vedru vyhlásili výstrahu před vysokými teplotami, která v části republiky začíná platit už dnes, v dalších částech pak od zítřejšího poledne.

Ve 13:00 začne platit výstraha v Praze, Plzeňském kaji a v částech Středočeského (Beroun, Brandýs nad Labem-Stará Boleslav, Čáslav, Černošice, Český Brod, Hořovice, Kladno, Kolín, Kralupy nad Vltavou, Kutná Hora, Lysá nad Labem, Mělník, Mladá Boleslav, Neratovice, Nymburk, Poděbrady, Rakovník, Říčany, Slaný), Ústeckého (Bílina, Děčín, Chomutov, Kadaň, Litoměřice, Litvínov, Louny, Lovosice, Most, Podbořany, Roudnice nad Labem, Teplice, Ústí nad Labem, Žatec), Královéhradeckého (Hořice, Hradec Králové, Jičín, Nová Paka, Nový Bydžov), Pardubického (Holice, Pardubice Přelouč), a Jihomoravského kraje (Břeclav, Hustopeče, Ivančice, Mikulov, Moravský Krumlov, Pohořelice, Znojmo, Židlochovice).

Související obsah

Další výstraha pak začne platit od středečního poledne v Jihočeském, Karlovarském kraji, na Vysočině a v částech Středočeského (Benešov, Dobříš, Mnichovo Hradiště, Příbram, Sedlčany, Vlašim, Votice), Ústeckého (Rumburk, Varnsdorf), Královéhradeckého (Broumov, Dobruška, Dvůr Králové nad Labem, Jaroměř, Kostelec nad Orlicí, Náchod, Nové Město nad Metují, Rychnov nad Kněžnou, Trutnov, Vrchlabí), Pardubického (Česká Třebová, Hlinsko, Chrudim, Králíky, Lanškroun, Litomyšl, Moravská Třebová, Polička, Svitavy, Ústí nad Orličí, Vysoké Mýto, Žamberk) a Jihomoravského kraje (Blansko, Boskovice, Brno, Bučovice, Hodonín, Kuřim, Kyjov, Rosice, Slavkov u Brna, Šlapanice, Tišnov, Veselí nad Moravou, Vyškov).

Obě výstrahy budou platit až do odvolání.

"Doporučuje se omezit tělesnou zátěž v poledních a odpoledních hodinách. Nenechávat děti nebo i zvířata na přímém slunci, zvláště v zaparkovaných autech," uvádí ČHMÚ.


 

Zdroj: ČHMÚ

Grafická podoba výstrah 23. 7. 2019 + 24. 7. 2019.

V Krkonoších roztál poslední přírodní sníh. Podívejte se na reportáž:

Aktuální předpověď počasí

Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz