Domácí

Obří medvědi už nebudou ani v Českém Krumlově. Město je zakázalo!

Obří medvědi už nebudou ani v Českém Krumlově. Město je zakázalo!
Zdroj: Český Krumlov

Pouliční umělci se po zákazu jejich vystupování v centru Prahy přesunuli do Českého Krumlova. Obří lední medvěd a bublifukáři se včak v jihočeském městě dlouho neohřáli - město s nimi rychle zatočilo a po vzoru Prahy je zakázalo také.

Zastupitelstvo Českého Krumlova ve čtvrtek večer schválilo upravenou vyhlášku, která zakazuje vystupování bublifukářů a lidí v maskách obřích zvířat. Pouliční umění tohoto typu bylo nedávno zakázáno i v centru Prahy.

Odtud se právě umělci přesunuli do turisty vyhledávaného Krumlova, kde se začali za peníze fotografovat s lidmi. "To opravdu nemá s pouličním uměním nic společného," postěžoval si starosta Dalibor Carda.

Oproti Praze českokrumlovská radnice zatočila s nevítanými hosty poměrně rychle. Problematika obřích pand a bublifukářů v centru hlavního města se řešila dlouho a zákaz přišel až po obsáhlých diskuzích a opakovaných stížnostech místních lidí.

Související obsah

Do Krumlova se umělci z Prahy přesunuli v polovině října. A už o dva týdny později jim město udělilo zákaz. "Do vyhlášky přibyly odstavce, které zakazují pouliční vystoupení v převlecích za zvířata či postavy z filmů, televizních pořadů nebo počítačových her a v převlecích, které svými rozměry zjevně přesahují proporce dospělého člověka," uvedlo město.

"Obří maskoti narušují estetický vzhled města a bublifukáři znečišťují veřejné prostranství, fasády budov, výlohy i oděvy kolemjdoucích. Zakázaná jsou tudíž také vystoupení, která ruší práva jiných lidí, například hlukem, pachem, znečišťováním," vysvětlila radnice své rozhodnutí.

V Praze začala platit vyhláška zakazující tzv. busking v polovině října. Na podrobnosti se podívejte v reportáži TV Nova:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Severní Korea mobilizuje armádu a zintenzivňuje trasování

Severní Korea musela mobilizovat armádu, aby zajistila distribuci léků na covid a nasadila více než 10 000 zdravotnických pracovníků, aby pomohli s trasováním nakažených, informuje Reuters s odkazem na státní média KCNA. V zemi vypukla epidemie covid-19, kterou potvrdila teprve minulý týden, což vyvolává obavy z velké krize kvůli nedostatku vakcín a odpovídající zdravotnické infrastruktury. Ústředí státní nouzové epidemické prevence hlásilo dalších 269 510 lidí s příznaky horečky, čímž se celkový počet zvýšil na 1 483 060, zatímco počet obětí vzrostl od pondělního večera na 56, uvedla KCNA.

Krátká zpráva

USA souhlasí se zmírněním sankcí vůči Kubě z Trumpovy éry

Američtí představitelé oznámili plány na zmírnění tvrdých sankcí uvalených na Kubu bývalým prezidentem Donaldem Trumpem. Nová opatření schválená Bidenovou administrativou budou zahrnovat rozšíření amerických konzulárních služeb na Kubě, zrychlení udělování amerických víz pro Kubánce a zrušení stropu pro posílání finančních prostředků posílaných migranty v USA rodinným příslušníkům na Kubě, který dříve nesměl přesáhnout 1 000 dolarů jednou za tři měsíce.

Píše se na Deník.cz