Setkání

"Příjemný rodinný oběd," řekl Babiš v Lánech. Zeman se chlubil, že přibral

Na zámku v Lánech se v neděli sešli prezident Miloš Zeman a premiér Andrej Babiš s rodinami. Poprvé tak na tradiční novoroční setkání dorazily i jejich děti. Podle Babiše je Zeman ve skvělé formě a oběd se nesl v přátelském, až rodinném duchu.

Do Lán přijel Babiš s manželkou Monikou, dcerou Vivien a synem Frederikem. K Zemanovi a jeho manželce Ivaně se zase připojila dcera Kateřina. Je to vůbec poprvé, co prezidenta a premiéra na novoroční oběd doprovodily děti. Navrhnout to měl Zeman.

"Milé setkání. Pan prezident se svojí paní a dcerou přátelsky přivítali v Lánech při příležitosti tradičního novoročního oběda pana premiéra s chotí, dcerou a synem," napsal na facebook krátce po 14. hodině hradní mluvčí Jiří Ovčáček.

Babiš po obědě přestoupil před novináře, kterým řekl, že oběd byl velice příjemný a nesl se v rodinném duchu. "Bavili jsme se spolu jako rodiny. Pan prezident je ve skvělé formě, přibral šest kilo, je pyšný, že se mu vrátila dvojitá brada, lépe chodí," vypočítal na začátek premiér.

Související obsah

U stolu se prý bavili především o dětech a jejich studiu. Řeč ale přišla i na politická témata, například současnou situaci na Blízkém východě. "Shodli jsme se v tom, že Evropa by měla vyzvat Spojené státy i Írán, aby ta situace neeskalovala. Měli bychom se jako Evropané více angažovat," myslí si Babiš.

Kromě toho prezident s premiérem probrali výsledek hospodaření státu za loňský rok, Zemanovu kritiku efektivity justice nebo zdlouhavost stavebního řízení v Česku. Došlo ale i na kritiku - prezidentovi se prý nelíbilo, že Národní investiční plán obsahuje málo investic do sportu.

"Nicméně my jsme na tom obědě moc nechtěli pracovně řešit ty věci, protože samozřejmě naše rodiny se chtěly bavit o něčem jiném," doplnil Babiš, kterého prý překvapilo, jak rychle jeho děti s obědem v Lánech souhlasily. Rodiny se prý znovu navštíví v létě, kdy Zeman Babišovým ukáže lánskou oboru.

Související obsah

Ostře sledované byly kromě samotných státníků také dámy a jejich volba oblečení. Zatímco Ivana a Kateřina Zemanovy vsadily na tmavé barvy, Monika Babišová oblékla fialové šaty a dcera Vivien šaty černobílé, ke kterým jako doplněk zvolila bílý věneček do vlasů.

Babišovi a Zemanovi si nejdříve pochutnali na předkrmu, kterým byla paštika z kachních jater na portském víně s lánským pečivem. Jako hlavní chod byl servírován candát pečený na mísle se zámeckými brambůrky a jako dezert citronový a malinový sorbet s jahodami.

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz