Domácí

Děsivá autonehoda rodinu z Plzně zdrtila, lidé jí poslali miliony!

Pětičlenné rodině z Plzně před pár dny obrátila život naruby tragická dopravní nehoda, kterou měl zavinit 21letý Petr W. Na pomoc ochrnuté Emičce, babičce Lence, která po střetu skončila bez ruky, i mamince Báře, která několik dní bojovala o život v umělém spánku, se na transparentním účtu sešlo téměř dva a půl milionu korun. Rodina prostřednictvím portálu Krimi Plzeň poděkovala všem za podporu a pomoc.

Na videu natočeném v nemocnici hovoří jako první řidič audi Roman, který čelní srážku s protijedoucí octavií odnesl zlomeninou obratle. "V první řadě vám rád oznamuji, že jsme všichni již mimo ohrožení života. Chtěl bych poděkovat všem hasičům a záchranářům, že nás z toho dostali, i lékařům z fakultní nemocnice, jsou to velcí profíci," nešetří chválou.

O tom, co si z autonehody pamatuje maminka Bára, ve videu vyprávěla její teta Diana. Ona i Roman s dojetím děkovali všem, kteří přispěli na zřízený transparentní účet. "Vím, že vám to nikdy nebudu moci oplatit, děkuji, jste naši andělé," vzkazuje Diana všem, kteří se na pomoci rodině podíleli.

Podle informací, které poskytl webu Krimi Plzeň Bářin strýc Jindra, se zdravotní stav rodiny v rámci možností zlepšuje. Babičku Lenku lékaři probudili z umělého spánku už v pondělí. Je mimo ohrožení života, na jednotce intenzivní péče. Podle dostupných informací ale velmi špatně nese ztrátu pravé paže, která se na jejím psychickém stavu silně podepsala.

Maminka Bára byla z umělého spánku probuzena v úterý a rovněž by se dle lékařů měla nacházet mimo ohrožení života. Velmi těžko se ovšem vyrovnává s ochrnutím pětileté dcerky Emičky. Dívenka se na nohy bohužel již nepostaví - navzdory snaze lékařů z pražské motolské nemocnice.

Související obsah

Nejmenší účastnice nehody, Emina sestřička Viky, se prý rychle hojí a snad bude brzy propuštěna do domácího léčení. Roman se zotavuje po několika operacích zlomeného obratle a další má ještě před sebou.

Příběh rodiny postižené tragédií zvedl obrovskou vlnu solidarity, která naplnila transparentní účet, zřízený za účelem pomoci rodině, více než dvěma miliony korun. Pomocnou ruku podala i jedna domažlická firma, která pro malou Emičku nabídla polohovací lůžko a invalidní vozík.

Související obsah

I vy můžete přispět na účet zřízený u Fio banky a pomoci tak těm, kteří se jen ocitli ve špatnou dobu na špatném místě, a malé Emičce pomoci zajistit alespoň o trochu kvalitnější život:

2101745182/2010

IBAN:CZ9620100000002101745182 

Dle informací Krimi Plzeň chce rodině pomoct i několik sportovních klubů a spolků, které plánují na podporu ochrnuté Emičky a její rodiny uspořádat benefiční akce.

TN.cz

K tématu Domácí

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz