APLIKACE TN.CZ
Zahraničí

Nemocnice ve Wu-chanu vyrostla za 10 dní, lékaři přijali první pacienty

Jen deset dní stačilo na to, aby v čínském Wu-chanu, odkud se začal šířit smrtelný koronavirus, vyrostla první ze dvou budovaných nemocnic. Do zařízení, které má až tisíc lůžek, v pondělí dorazili první pacienti. Druhá nemocnice, která ve městě roste, by měla být hotova během tohoto týdne.

Ve Wu-chanu je kvůli šíření čínského koronaviru, kvůli kterému zemřelo už 362 lidí, uzavřeno kolem 50 milionů lidí. Nemocnice neměly šanci zvládnout nápor pacientů, ve městě proto okamžitě začaly růst dvě další.

Nově zbudovaná nemocnice v pondělí kolem desáté hodiny ráno tamního času přijala prvního pacienta, úřady nicméně neposkytly bližší informace o jeho zdravotním stavu. Samotná stavba nemocnice trvala podle agentury APTN jen deset dní.

Je to již podruhé, co bylo kvůli šíření nějaké nemoci v Číně zbudováno speciální zařízení. Nemocnice má tisíc lůžek, přibližně polovinu budovy tvoří oddělení pro izolování nakažených pacientů. V budově je 30 jednotek intenzivní péče.

Související obsah

Druhá nemocnice, která by měla mít 1500 lůžek, by měla být otevřena během tohoto týdne.

Vláda vydá zákaz přímých letů do Číny:

TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz