Domácí

Ministři kromě Maláčové jeli do Lán autobusem. Jednali o Číně i rozpočtu

Prezident Miloš Zeman hostil na zámku v Lánech členy vlády. Po jednání kabinetu nasedli ministři do autobusu, který je na pracovní oběd dopravil. Nenastoupila do něj ale ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová.

Autobus s premiérem Andrejem Babišem a ministry zastavil před branou do Lánské obory krátce před 13. hodinou. Na pracovním obědě mají politici s hlavou státu diskutovat o aktuálních tématech, jako jsou česko-čínské vztahy, koronavirus nebo další fáze oprav na dálnici D1.

Autobusem pak ministři do Lán vyrazili přímo ze Strakovy akademie, kde se brzy ráno sešli k jednání. Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová do autobusu nenasedla, musí totiž řešit policejní zásah na svém úřadě. V souvislosti s ním už policie obvinila dva lidi. Více si přečtěte zde.

Společný oběd trval zhruba hodinu a půl. Lánská kuchyně servírovala kachní paštiku jako předkrm, dančí hřbet s knedlíkem jako hlavní chod a dortík s čokoládou a zmrzlinou jako dezert. K pití byla na výběr červená a bílá vína, čaj či káva.

Související obsah

Setkání s prezidentem bylo podle premiéra Babiše příjemné a přátelské. "Byla to taková volná debata. Za mě je to dobře, že máme možnost se takhle s panem prezidentem potkat a nezávazně s ním debatovat o aktuálních tématech," pochvaloval si Babiš.

Podle premiéra byla řeč především o ekonomice - ať už české v souvislosti se státním rozpočtem, nebo světové v návaznosti na šíření koronaviru. "Já jsem tradičně cítila od pana prezidenta podporu. (...) Detaily rozpočtu na příští rok jsme neřešili, nemáme ještě provedený odhad příjmů," sdělila ministryně financí Alena Schillerová.

Podle ministra průmyslu a obchodu a také dopravy Karla Havlíčka zajímal Zemana stav projektu dálnice D4, kompenzace dluhu za "soláry" či dostavba jaderné elektrárny v Dukovanech.

Související obsah

Schůzka ministrů s prezidentem vyšla až na třetí pokus. Poprvé byl oběd odvolán kvůli státnímu smutku po smrti předsedy Senátu Jaroslava Kubery. Podruhé zhatila plány částečně chřipka a částečně dovolená, na kterou někteří ministři vyrazili. V pondělí už se ale vrátili do práce.

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz