Zajímavosti

Země má nový miniměsíc, vědci si ho všimli až po třech letech

Všichni tuší, že Země má minimálně jednu přirozenou družici, astronomové teď ale objevili další, která se zachytila na naší oběžné dráze. Kromě Měsíce Zemi obíhá vesmírný objekt o velikosti auta, kterého si vědci všimli 15. února 2020. Tento objekt ale nebude na oběžné dráze napořád, podle všeho se mu nakonec podaří uniknout.

Na oběžné dráze Země začíná být pořádně živo, kromě toho, že tam lidstvo vysílá stále větší množství satelitů, příkladem je síť Starlink, si vědci všimli, že Země zachytila další vesmírný objekt.

Kromě Měsíce nás obíhá těleso, které je označováno jako 2020 CD3, podle portálu Sciencealert má kolem 1,9 až 3,5 metru. Dráha, po které kolem nás tento miniměsíc obíhá, napovídá, že je těleso na naší oběžné dráze už tři roky.

Je dost náročné spatřit takto malé asteroidy, kolem Země se jich mihne ohromné množství, jen málo se jich zachytí v našem gravitačním poli, některé se jen otočí a zase zmizí, jiné vstoupí do atmosféry a shoří.

Související obsah

I tento objekt čeká podobný osud, podle některých modelů se nakonec miniměsíci podaří uniknout a z naší oběžné dráhy zmizí ve vesmíru.

TN.cz

K tématu Zajímavosti

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz