Equal Pay Day

Udržitelná móda - to znamená nejen skvělá kvalita, jde o víc

Udržitelná móda - to znamená nejen skvělá kvalita, jde o víc
Zdroj: Equal Pay Day

O tom, že se udržitelnost v módním průmyslu prosazuje, dokazuje řada celebrit. Vévodkyně z Cambridge, Kate, si na předávání cen BAFTA vzala šaty, které jí v šatníku visely již několik let. Totéž udělalo několik hereček během slavných Oscarů. Všichni se snaží upozorňovat na možnost daný kus oblečení skutečně unosit. Důraz se klade hlavně na kvalitu. Jestliže je výrobek z perfektního materiálu a skvěle ušitý, není problém vzít ho na sebe opakovaně. A to platí i v případě haute couture.

Jak je to tedy s módou v České republice? Například značka Pietro Filipi udává směr i v dalších oblastech odpovědnosti vůči společnosti. "Jedním z témat, kterému se důkladně věnujeme, je udržitelnost a ekologická zátěž na planetu. V Pietro Filipi neustále zvyšujeme podíl přírodních materiálů při výrobě. Vybíráme ty nejkvalitnější látky a navrhujeme originální střihy, díky tomu se naše oblečení stává nadčasovým a vydrží mnoho sezon. Nákup našeho oblečení se tak stává nadčasovou investicí. Naše móda patří přemýšlivým lidem, kterým není lhostejný odpovědný životní styl a vnímají nadčasovou hodnotu věcí,“ prozrazuje Monika Drápalová, vedoucí návrhářka dámské módy.

Postoj k udržitelnosti odráží také místa po celé planetě, kde se oblečení šije? Pietro Filipi vyrábí většinu svých kusů v České republice a Evropě, tím minimálně zatěžuje dopravu. Přijatelná ekologická stopa se odráží také v limitovaném počtu kusů každé kolekce, což dělá módu zároveň jedinečnou.

Na první pohled se zdá, že v oděvním průmyslu pracuje více žen. Mezi návrháři se však pohybuje i mnoho mužů. „Rovností v odměňování i nediskriminačním pracovním prostředím se snažíme dávat příklad módnímu byznysu. Při obsazování pozic jsou pro nás rozhodující zkušenosti, přístup a přínos uchazeče. Stejný postoj držíme i v odměňování lidí. Věříme, že motto "za stejnou práci stejná odměna“ není klišé. I proto je nám ctí, že můžeme podporovat unikátní kampaň konference Equal Pay Day, která má pozitivní dopady na celou českou společnost,“ popisuje postoj firmy Jaroslav Sodomka, marketingový ředitel Pietro Filipi.

Související obsah

Dámské a pánské kolekce nabízí v Pietro Filipi více než pětadvacet let, oblékají řadu známých tváří i umělců. Pracují s prvotřídními materiály, kvalitním zpracováním i originálním rukopisem návrhářů. Mezi ně patří Monika Drápalová, Martha Bryxi, Ana Margarida Dias Machado či Filip Hieke.

A právě Monika Drápalová letos vystoupí na konferenci Equal Pay Day, 27. března 2020. Zájemci, kteří stojí o podrobnější informace a vhledy do oděvního průmyslu, čeká výjimečný rozhovor u kulatého stolu. Monika totiž věnuje dvě mentoringová sezení ženám během druhého dne konference. Více o jejím vystoupení zde.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz