Koronavirus

Počet nemocných na Vysočině stoupá. Někteří se nakazili na party!

Osm lidí se nebezpečným koronavirem nakazilo na večírku, který uspořádali i přes současný zákaz. Jeden z účastníků se přitom před nějakou dobou vrátil ze své zimní dovolené v zahraničí. Zatím není jasné, zda dodržel karanténu, nebo nikoli.

Kraj Vysočina má k 26. březnu aktuálně 44 nakažených. Konkrétně Třebíčsko mělo ještě donedávna jen několik pozitivních případů, po této "zakázané" akci ale vzrostl jejich počet na 10.

O den dříve byl v kraji Vysočina potvrzen Covid-19 u 29 lidí. Během posledních 24 hodin se tam tak virus potvrdil u dalších 15. Podle našich zdrojů vzrostl v kraji počet nakažených právě kvůli tomuto večírku. Všichni jsou v současnosti v karanténě.

 

Související obsah

Další nakažený je zaměstnanec firmy Bosch, která sídlí nedaleko Jihlavy. V současnosti zůstává v domácí izolaci, stejně jako jeho kolegové, se kterými se dennodenně potkával.

Nyní se musejí dohledat další lidi, se kterými přišli účastníci party i zaměstnanec společnosti do styku. Zatím není jasné, kde a jak dlouho se nakažený, který se vrátil ze svého lyžování v Rakousku nebo Itálii, pohyboval. Testování na Covid-19 čeká i rodiny lidí, u kterých se nemoc potvrdila.

Související obsah

Na Třebíčsku je k 26. březnu potvrzeno 10 pozitivně testovaných. "Nahromadilo se nám více odběrů,“ sdělila TN.cz Hana Pavlasová z KHS Kraje Vysočina. Její kolegyně Alena Dvořáková uvedla, že v kraji mají v současnosti hodně lidí, kteří se vracejí z lyžařských dovolených.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz