Koronavirus

Biskup Herbst je kvůli koronaviru ve vážném stavu. Duka promluvil z karantény

Biskup Herbst je kvůli koronaviru ve vážném stavu. Duka promluvil z karantény
Zdroj: Profimedia

Pražský biskup Karel Herbst se nakazil koronavirem. Byl hospitalizován na jednotce intenzivní péče a jeho stav je vážný. Informaci přinesla Česká biskupská konference. Podle kardinála Dominika Duky, který musel do domácí karantény, není Herbst v ohrožení života.

Se zdravotními problémy skončil v pátek na jednotce intenzivní péče v nemocnici pod Petřínem 76letý pražský biskup Karel Hersbst. V sobotu se u něj potvrdila přítomnost koronaviru.


“Nejprve mu byl diagnostikován plicní nález a problémy se srdcem. V sobotu večer pak byl potvrzen pozitivní test na onemocnění Covid-19 a byl převezen do Ústřední vojenské nemocnice. Jeho stav je vážný,“ uvedla Česká biskupská konference.

Kvůli biskupově pozitivnímu testu je v domácí karanténě také kardinál Dominik Duka. Cítí se prý dobře, žádné příznaky se u něj nerozvinuly. "Je to pro nás nepříliš příjemná situace, ale ujišťuji, že je církev solidární s pacienty i s těmi, kteří jsou v karanténě," uvedl pro Radiožurnál.

Související obsah

V karanténě podle Duky není celé arcibiskupství, biskupové a vikáři ale pracují raději z domova. "Takže si vlastně můžeme mávat do oken," prohlásil arcibiskup. S kolegy se teď prý snaží především dodávat sílu a vzpruhu věřícím - i když jen po telefonu nebo e-mailu.

"Naši rodiče věděli, že modlitba nám říká, že kde už nestačí lidské prostředky, je prostor pro to, abychom mohli spoléhat na pomocnou ruku boží. Není jen svobodná ruka trhu, je také ruka boží," dodal Duka.

Karel Herbst se narodil 6. listopadu 1943. Roku 2002 se stal pomocným biskupem pražské arcidiecéze. Od roku 2016 je na vlastní žádost emeritním biskupem.
 

Podívejte se na reportáž televize Nova:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz