Domácí

V sobotu bude zataženo. K dešti a sněhu se přidají také ranní mlhy

Deště a pocitového chladu se do konce týdne nezbavíme. Víkend bude oblačný a zejména v sobotu se mohou v průběhu rána objevit mlhy. V neděli se oblačnost začne protrhávat a během dne může být jasno až polojasno.

"Počasí u nás bude ovlivňovat zvlněné frontální rozhraní, které bude jen zvolna ustupovat k jihovýchodu a od západu se do střední Evropy rozšíří výběžek vyššího tlaku vzduchu, který na počátku příštího týdne přechodně zeslábne," předpovídají odborníci z Českého hydrometeorologického ústavu.

Čtvrtek bude primárně zatažený a na většině území Česka meteorologové očekávají déšť nebo dešťové přeháňky. V polohách nad 1100 metrů bude také sněžit. Oblačnost začne ustupovat až s příchodem večera. Nejvyšší denní teploty se vyšplhají na 11 až 15 °C, na horách se však budou pohybovat kolem 6 °C. Vát bude mírný severní až severovýchodní vítr.

Související obsah

V pátek bude oblačnost přetrvávat, na severozápadě může být zpočátku dne polojasno. V jihovýchodní polovině Česka meteorologové očekávají déšť, v polohách nad 900 metrů se smísí se sněhem. V průběhu odpoledne a večera bude oblačnost pomalu ustávat. Nejvyšší denní teploty nepřesáhnou 12 až 14 °C, v noci mohou spadnout až na nulu.

Sobotní ráno bude jasné či polojasné, během dne ale bude znovu přibývat oblačnosti. Místy se ráno objeví mlhy. Nejnižší noční teploty mohou klesnout až na -1 °C, nejvyšší denní nepřekročí 13 až 17 stupňů.

Související obsah

V neděli se přetrvávající oblačnost začne protrhávat a den bude jasný až polojasný. Nejnižší noční teploty se budou pohybovat mezi 2 a 6 °C. Teploty v průběhu dne vystoupají na 17 až 21 °C. Nadále bude vát mírný vítr o rychlosti 2 až 5 m/s.

Počátkem příštího týdne se znovu vrátí oblačnost. Místy odborníci očekávají přeháňky, a dokonce i bouřky. Průměrné noční teploty se budou pohybovat mezi 4 až 9 °C. Denní teploty se budou pohybovat mezi 15 až 21 °C, v závěru týdne mohou vystoupat až na 22 °C. Vát bude mírný severozápadní vítr.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz