Domácí

Česká pošta se vrací k běžnému režimu. Končí přednost důchodců

Česká pošta se vrací k běžnému režimu. Končí přednost důchodců
Zdroj: Profimedia

Česká pošta se od pondělí 25. května vrací k běžnému provozu na všech svých pobočkách. Zároveň skončí možnost rozesílání roušek zdarma.

S účinností od pondělí 25. května se všechny provozovny České pošty vracejí ke svým standardním provozním hodinám pro veřejnost, tak jak byli zákazníci zvyklí před opatřeními proti koronaviru. Obnoven bude také i nedělní provoz.

Většina poštovních zařízeních fungovala ve standardním režimu již od 4. května, výjimkou byly pošty, které tvoří takzvanou kritickou infrastrukturu a jsou nezbytné pro ekonomický chod státu.

Zároveň se ruší také časové rozmezí pro obsluhu klientů starších 65 let či držitelů průkazu ZTP, ZTP-P a pracovníků v pečovatelských službách.

Související obsah

Změnu čeká také rozesílání zásilek s rouškami. Česká pošta totiž od 19. března nabízela také zdarma doručování zásilek roušek po celé České republice. Zásilka musela splňovat určité podmínky, jako například průhledný obal či to, že adresát musel obsah zásilky dostat jako dar. Pošta se rozhodla od pondělí tuto službu zrušit.

Zákazníci České pošty poslali od 19. března zhruba 220 tisíc zásilek s rouškami. Ušetřili tak na poštovném více než pět miliónů korun.

Česká pošta zavedla od 1. února dvourychlostní doručování. Podívejte se v reportáži TV Nova:

jh, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

USA uvolní zákaz cestování občanům z EU a Velké Británie

Spojené státy americké uvolní od listopadu zákaz cestování do země občanům z Evropské unie a Velké Británie. Uvolnění se však bude týkat pouze plně očkovaných cestujících, informují Financial Times.

Píše se na Deník.cz