Koronavirus

V karanténě je už skoro 60 strážníků z Ostravy, hygienici zavřeli služebnu!

V karanténě je už skoro 60 strážníků z Ostravy, hygienici zavřeli služebnu!
Zdroj: Profimedia

Počet ostravských strážníků s potvrzeným koronavirem stoupl z pěti na šest. Zároveň s tím vzrostl počet městských policistů v karanténě - nově jich je v izolaci 59. Zásadní krok udělali v této souvislosti hygienici.

"Dnes krajská hygienická stanice z preventivních důvodů rozhodla o uzavření pracoviště v Porubě na ulici Martinovská. Důvodem je preventivní karanténa, ve které se aktuálně nachází celkem 59 strážníků tohoto pracoviště," vysvětlil ve středu dopoledne mluvčí strážníků Jindřich Machů.

Muži zákona jsou v preventivní karanténě proto, že šest jejich kolegů z této služebny mělo pozitivní testy na Covid-19.

"Z počtu 65 strážníků tohoto pracoviště bylo již testováno celkem 41, z toho 35 testů bylo negativních. Výsledky dalších testů budou v nejbližších dnech. Zbylí strážníci budou testování rovněž co nejdříve," vysvětlil Machů.

Související obsah

Nedá se tedy vyloučit, že nemoc se nepotvrdí ještě u dalších strážníků. Podle Machů není ani výpadek takhle vysokého počtu jeho kolegů zásadním problémem, sbor má pro podobné případy připravené krizové scénáře.

Oblast se zavřenou služebnou tak obcházejí strážníci z jiných obvodů. Městských policistů slouží v moravskoslezské metropoli celkem 623, nemoc jich tak vyřadila už přibližně desetinu.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Koronavirus

Důležité Události

Píše se na Deník.cz