Domácí

Tropické teploty a další vlna bouřek: Mohou znovu přijít i povodně!

Tropické teploty a další vlna bouřek: Mohou znovu přijít i povodně!
Zdroj: Meteopress

O víkendu zasáhly Česko silné bouře. V pondělí by měly srážky ustávat, ale ani po zbytek týdne se deštivého počasí nezbavíme. Teploty se vyšplhají až k 28 °C. Stále ovšem hrozí další povodně.

Celý týden bude bohatý na srážky i na bouřky. "Zpočátku týdne bude počasí u nás ještě pod vlivem vlnícího se frontálního rozhraní, postupně k nám začne proudit teplý a vlhký vzduch od jihovýchodu až východu, takže konec týdne přinese dusné dny a nejvyšší odpolední teploty se budou zastavovat těsně pod tropickou hranicí," popsala meteoroložka Dagmar Honsová.


Na Šumpersku byly během nedělního večera bouřky doprovázené extrémními srážkami. V pondělí by ale měly srážky ustávat. Trvalý déšť meteorologové očekávají během úterý a noci na středu. Bouřky se začnou tvořit od čtvrtka. "Další silné bouřky s přívalovými srážkami přinese víkend. To budou opět hrozit takzvané bleskové povodně," dodala Honsová.

Související obsah


Úterní den bude v Česku ve znamení velké oblačnosti s občasnými přeháňkami. Přes den teploty dosáhnou 19 až 21°C. Noční se budou pohybovat kolem 12 až 8 °C.


Ve středu bude zataženo. Na většině území počítejte s deštěm a přeháňkami, ojediněle se vyskytnou i bouřky. Nejvyšší teploty zůstanou na úterních hodnotách, zatímco v noci se oteplí na 14 až 10 °C.


Čtvrtek doprovodí oblačná obloha s občasným deštěm nebo přeháňkami. Nejvyšší teploty dosáhnou 20 až 22 °C, v noci 14 až 10 °C.


V pátek nás čeká polojasné až oblačné počasí s ojedinělými přeháňkami nebo bouřkami. Teploty vystoupají až k 25 °C, ale v noci se naopak oproti předchozímu dni mírně ochladí na 13 až 9 °C.

Související obsah


Oblačno až polojasno bude také v sobotu. Během dne občas zaprší. Vyskytnout se mohou přeháňky a ojediněle také bouřky. Užívat si budeme moci teplot kolem 25 až 27 °C. Noční teploty se budou stále pohybovat mezi 13 až 9 °C.


Poslední víkendový den přinese oblačnou až polojasnou oblohu. Během dne můžeme očekávat občasný déšť, místy přeháňky nebo bouřky. Denní teploty vystoupají k 26 až 28 °C, noční k 14 až 10 °C.

Aktuální předpověď počasí

Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.

sik, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz