Koronavirus

Nejmladší oběť bez dalších potíží? Zemřelo 13denní miminko s Covidem

Nejmladší oběť bez dalších potíží? Zemřelo 13denní miminko s Covidem
Zdroj: Profimedia

Ve Velké Británii zemřelo teprve 13denní miminko, které mělo pozitivní test na koronavirus. Žádné jiné zdravotní potíže u něj lékaři nezaznamenali. Dosud nejmladší obětí s Covidem-19 je třídenní chlapeček, u kterého ale nebyla tato nemoc primární příčinou smrti.

Národní zdravotní služba (NHS) oznámila, že ve Velké Británii zemřelo 13denní dítě, které trpělo nemocí Covid-19. Kromě nákazy koronavirem bylo podle úřadů zdravé. Přesnou příčinu smrti ale určí až nařízená pitva, informuje portál BBC.

Už na začátku týdne dětská nemocnice v Sheffieldu ohlásila úmrtí malého dítěte, které přijala v kritickém stavu. "Pokusy o resuscitaci byly neúspěšné. Příčina smrti zatím není známá. Testy potvrdily, že dítě mělo Covid-19, ale není jasné, zda to přispělo k úmrtí," uvedlo vedení.

Související obsah

Zda jde o stejný případ, média netuší. Sheffieldská nemocnice odmítla komentovat věk zesnulého dítěte. Dosud nejmladší britskou obětí, která neměla žádné další zdravotní potíže, byl 13letý Ismail Mohamed Abdulwahab, žijící v Brixtonu. V květnu zemřelo šestitýdenní miminko, které ale mělo další problémy.

Portál Daily Mirror pak připomíná případ třídenního Coolia, který se nakazil od matky, ještě než přišel na svět. Primární příčinou jeho smrti byla hypoxicko-ischemická encefalopatie, která způsobila poškození nervové soustavy a následné selhání orgánů.

Nakažených koronavirem v Česku skokově přibylo. Podívejte se na reportáž TV Nova:

epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz