Videoreportáž

Muž uběhl 352 km za sedm dní, bál se o babičku kvůli Covidu-19

Běžec z Washingtonu D.C. se začal bát o svou 98letou babičku, protože věděl, že neustále sleduje děsivé dopady nákazy Covid-19 ve zprávách.

 Vzhledem k tomu, že se připravoval na ultra maraton, který byl kvůli mimořádným opatřením zrušen, řekl si, že do domova seniorů ve Scrantonu v Pennsylvanii by to mohl zvládnout. Za pouhých sedm dní tak dokázal uběhnout 352 km a díky mediální podpoře celé akce se mu ještě podařilo vybrat 24 tisíc dolarů pro seniory, kteří byli izolováni během koronavirové krize.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Novým brněnským biskupem se stal Pavel Konzbul

Papež František ve čtvrtek jmenoval nového brněnského biskupa. Tím se stal dosavadní pomocný biskup Pavel Konzbul. Informovalo o tom brněnské biskupství na svém webu. Nahradí tak Vojtěcha Cikrleho, který byl ve funkci od roku 1990.

Krátká zpráva

Bývalý rektor Zima bude kandidovat na prezidenta

Exrektor Univerzity Karlovy a profesor Tomáš Zima se rozhodl, že bude kandidovat na post prezidenta republiky. Potvrdil to redakci TN.cz. "Rozhodl jsem se tak proto, že celý život pomáhám lidem jako lékař, učím studenty a kolegy a vedl jsem také velké instituce. Rád bych, aby naše země byla spokojená, bezpečná a bez extrémů," řekl Zima.

Píše se na Deník.cz