Domácí

Testování v Alzheimercentru Jihlava prokázalo Covid-19 u 33 klientů a 13 zaměstnanců

Testování v Alzheimercentru Jihlava prokázalo Covid-19 u 33 klientů a 13 zaměstnanců
Zdroj: TV Nova

V Alzheimercentru Jihlava se objevilo další ohnisko nákazy koronavirem, hygiena proto přistoupila k plošnému testování pacientů i personálu. Testy nákazu potvrdili u 33 klientů a 13 zaměstnanců.

Situace byla už ve středu velmi vážná, kdy bylo potvrzeno pět nakažených klientů a čtyři zaměstnanci, někteří museli být hospitalizování v jihlavské nemocnici na infekčním oddělení.

V celém centru je přibližně 60 zaměstnanců a zhruba stovka starších klientů s různými postiženími a nemocemi. Odběry pro plošné testování začaly ve čtvrtek. V centru stále platí velmi přísná opatření.

Související obsah

Celkem se na Vysočině podle krajské hygienické stanice prokázalo 295 případů nákazy koronavirem.,194 lidí se vyléčilo, čtyři v souvislosti s onemocněním Covid-19 zemřeli.

Na středeční reportáž TV Nova se můžete podívat zde:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Změna v registraci. Na posilující dávku se už mohou hlásit všichni

Všichni zájemci o posilující dávku vakcíny proti covidu-19 si od pondělí nově mohou udělat předregistraci. Samotná registrace je pak uvolněna v den nároku na další dávku. Jakmile se kapacita vybraného očkovacího místa uvolní, zájemci přijde PIN 2 k rezervaci konkrétního termínu. Informovalo o tom ministerstvo zdravotnictví na twitteru Chytré karantény.

Píše se na Deník.cz