Domácí

Mladíci poničili sochy na faře, jednu rozbili na kusy! Hrozí jim vězení

V Jablunkově na Frýdecko-Místecku stále bojují s koronavirovou nákazou u klientů klášterního domova seniorů i personálu a přerušit kvůli tomu museli i mše. Teď ale místní farnost postihla další tvrdá rána.

Jakoby koronavirová nákaza v klášteře sester Alžbětinek, který pečuje i o seniory, nestačila. Vandalové jim zničili část farní zahrady, kterou mají otevřenou pro veřejnost.

"V těchto dnech policisté místního oddělení Jablunkov dvěma mladíkům ve věku 20 a 22 let sdělili podezření ze spáchání přečinu krádeže v souběhu s přečinem výtržnictví,“ informovala policejní mluvčí Zlatuše Viačková.

Související obsah

Dostatečně posilněn alkoholem nejdřív mladší muž na ulici Hasičská ze služebního vozidla strážníků odcizil registrační značku. To mu pro pobavení zřejmě nestačilo, a tak přibral staršího kumpána.

"Vstoupili na volně přístupnou farní zahradu, kde měli shodit z podstavců dvě sousoší s náboženskou tematikou. Třetí sousoší odtáhli před nedalekou restauraci, kde ho rozbili. Nato část poškozeného sousoší odnesli před vchod do prodejny,“ dodává Viačková.

Související obsah

Oběma mužům teď hrozí až dva roky vězení. Škoda je vyčíslena na 25 tisíc korun.

Barbara Hanousek, jh, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz