Domácí

Mladíci poničili sochy na faře, jednu rozbili na kusy! Hrozí jim vězení

V Jablunkově na Frýdecko-Místecku stále bojují s koronavirovou nákazou u klientů klášterního domova seniorů i personálu a přerušit kvůli tomu museli i mše. Teď ale místní farnost postihla další tvrdá rána.

Jakoby koronavirová nákaza v klášteře sester Alžbětinek, který pečuje i o seniory, nestačila. Vandalové jim zničili část farní zahrady, kterou mají otevřenou pro veřejnost.

"V těchto dnech policisté místního oddělení Jablunkov dvěma mladíkům ve věku 20 a 22 let sdělili podezření ze spáchání přečinu krádeže v souběhu s přečinem výtržnictví,“ informovala policejní mluvčí Zlatuše Viačková.

Související obsah

Dostatečně posilněn alkoholem nejdřív mladší muž na ulici Hasičská ze služebního vozidla strážníků odcizil registrační značku. To mu pro pobavení zřejmě nestačilo, a tak přibral staršího kumpána.

"Vstoupili na volně přístupnou farní zahradu, kde měli shodit z podstavců dvě sousoší s náboženskou tematikou. Třetí sousoší odtáhli před nedalekou restauraci, kde ho rozbili. Nato část poškozeného sousoší odnesli před vchod do prodejny,“ dodává Viačková.

Související obsah

Oběma mužům teď hrozí až dva roky vězení. Škoda je vyčíslena na 25 tisíc korun.

Barbara Hanousek, jh, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Přes náznak smíru vypálila KLDR další zkušební raketu

Severní Korea vypálila neupřesněnou střelu do moře směrem k Japonsku. Podle japonského ministerstva obrany šlo pravděpodobně o balistickou raketu. Stalo se tak tři dny poté, co vlivná sestra severokorejského diktátora Kim Jo-čong zmínila možnost obnovení rozhovorů s Jižní Koreou při zachování vzájemné úcty.

Krátká zpráva

Prezident Biden dostal třetí dávku covidové vakcíny

Prezident Spojených států Joe Biden obdržel třetí posilující dávku vakcíny Pfizer/BioNTech. Třetí dávku schválil minulý týden americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv pro lidi starší 65 let, zdravotníky či chronicky nemocné. Biden, jenž dostal druhou dávku v lednu, vyzval všechny Američany, kteří mají nárok, aby si třetí dávku nechali píchnout.

Krátká zpráva

Americký zpěvák R. Kelly je vinen ze sexuálního násilí, rozhodl soud

Soud v pondělí v New Yorku rozhodl o vině amerického zpěváka R. Kellyho v případu vydírání a sexuálního zneužívání mladých žen a nezletilých dívek. R. Kelly je známý především díky písni "I Believe I Can Fly". Slavnému umělci hrozí za jeho činy desítky let za mřížemi, dokonce až doživotní vězení, píše agentura AP. Vynesení rozsudku je naplánováno na 4. května. Prokuratura už v srpnu označila Kellyho za sexuálního predátora.

Píše se na Deník.cz