Domácí

Záhadná smrt nymburské chovatelky. Zřejmě ji zavinil sprej proti hmyzu

Nymburská policie řeší záhadnou smrt 50leté chovatelky psů, která zemřela v nemocnici poté, co doma použila sprej proti hmyzu. Podle její matky se chemické látky nadýchala a dostala silnou alergickou reakci.

Padesátiletá maminka šestiletého chlapečka a vášnivá chovatelka psů z Nymburska se minulou neděli chtěla zbavit otravných mušek. Použila k tomu sprej určený k hubení hmyzu.

"Jana mi řekla, mámo, teď jsem vylezla ze sanitky, sprejovala jsem mušky a udělalo se mi tam špatně, nemohla jsem najednou vůbec dýchat a měla jsem červené mžitky před očima, tak jsem musela ven. A zavolala si první sanitku," popsala chovatelčina matka.

Zřejmě dostala silnou alergickou reakci. Lékař jí dal prášky pro utlumení a poslal k obvodnímu doktorovi. Jana ale podle matky léky vyhodila.

Související obsah

Druhou sanitku si žena zavolala po zhruba třech hodinách. Ta už ji odvezla do kolínské nemocnice s problémy s dýcháním a otoky.

"Pacientka byla po celou dobu zásahu při vědomím, byla zajištěna, byly jí podány potřebné léky," popsala mluvčí středočeských záchranářů Petra Effenbergerová.

Související obsah

Ženě prý otekl jazyk, krk a celá hlava. Následovala zástava srdce. V jejím autě zůstalo 13 štěňat dobrmana, o které se Jana zrovna starala. Teď už jsou u nových majitelů.

"Nikdy nebyla alergická vůbec na nic. Na tom ARU mi říkali, že něco tak děsnýho ještě neviděli," svěřila se TV Nova Janina matka. Alergologové podobný případ prý nepamatují.

Související obsah

Prodejci upozorňují, že při požití výrobku může dojít k úmrtí. Na samotném spreji to ale uvedeno není. Pro deník Blesk, který s případem přišel, distributor uvedl, že se nikdy se zdravotními komplikacemi spojenými s výrobkem nesetkal.

"Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení a byla nařízena soudní pitva," řekla policejní mluvčí Vendulka Marečková. Teprve pitva ukáže, zda šlo skutečně jen o nešťastnou náhodu.

kvo, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz