Zahraničí

Smrt 5 dětí v Solingenu: Za tragédií je krach vztahu, žena asi vraždila "z lásky"

Příčinou tragédie v německém Solingenu je zřejmě krach manželství. Sedmadvacetileetá Christine zřejmě neunesla rozchod se svým manželem a podle německých médií svým pěti dětem podala sedativa a poté je udusila. Sama krátce na to skočila pod vlak.

O tragédii v Severním Porýní-Vestfálsku jsme již informovali v tomto článku. Ačkoli pitvy dětí ještě nejsou u konce, vyšetřovatelé se přiklání k verzi, že děti někdo omámil sedativy a poté udusil. Z hrůzného činu je podezřelá 27letá matka.

Mladá žena se krátce po činu spolu se svým šestým dítětem, 11letým Marcelem, vypravila na nádraží. Syna vyzvedla ze školy a poslala k babičce, sama na düsseldorfském nástupišti skočila pod vlak.

Své matce poslala prostřednictvím mobilní aplikace zprávu, že je jí zle kvůli odloučení od manžela. "Pošlete policii do bytu, děti jsou mrtvé," vzkázala ještě, než se vrhla pod kola projíždějícího vlaku. Pád však přežila a s vážnými zraněními skončila v nemocnici.

Související obsah

Podle vyšetřovatelů se na těle dětí nenašly žádné známky toho, že by se na nich někdo dříve dopustil násilí. Dle jejich vyjádření pro portál Deutsche Welle ten, kdo hrůzný čin spáchal, jednal ve "stavu emocionálního utrpení".

Matka tří zavražděných dívek a dvou chlapců téměř rok žila odděleně od svého manžela. Ten byl otcem čtyř dětí. Šesté dítě je podle úřadů v pořádku a starají se o něj příbuzní. Početná rodina byla německým sociálním službám dobře známá.

Související obsah

Tamní úřady uvedly, že město Solingen rodině poskytlo značnou podporu. "Nikdy ale nedošlo k žádným abnormalitám nebo podezřením, že by děti mohly být potenciálně v nebezpečí," tvrdí.

Kriminalistka Ulrike Zähringerová, profesorka z hamburské policejní akademie, která se specializuje na výzkum vražd dětí, řekla, že podobné trestné činy jsou vzácné. Dodala však, že jejich pachateli jsou ve většině případů rodiče, kteří paradoxně nejednají ze vzteku nebo nenávisti, ale z lásky.

Související obsah

"Často jsou to rodiče, kteří své děti milují a mají k nim velmi blízký vztah. V případě odloučení si nedokáží představit, že by jejich děti mohly žít v rozbitém domově. Neunesou, že jejich ideální obraz rodiny byl zničený," řekla Zähringerová.

Smrt dětí pak vidí jako jediné možné řešení. "Lidé v mnoha případech o tomto scénáři uvažují dlouhou dobu. Ve třetině případů je trestný čin dokonce oznámený předem," uzavřela kriminalistka.

Na místě solingenské tragédie lidé zapalují svíčky. Hrůzná událost hluboce zasáhla zejména ty, kteří sami mají děti. "Jsem otec, ale myslím si, že člověk nemusí být otcem, aby ho to zasáhlo. Je to hrozné," popsal jeden z místních obyvatel.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz