Domácí

Nemůžete sehnat zubaře? VELKÝ PŘEHLED, kde ještě nabírají pacienty!

Nemůžete sehnat zubaře? VELKÝ PŘEHLED, kde ještě nabírají pacienty!
Zdroj: Getty Images

Češi ve velkém shánějí zubaře. Zatímco například v Praze je celá škála možností, ke komu se zapsat, v řadě jiných měst a krajů je situace zoufalá. Kvalitní zubaři, kteří by přijímali nové pacienty, chybí například v Moravskoslezském, Ústeckém nebo Pardubickém kraji a na Vysočině. Velkou tabulku ordinací s volnými místy najdete na konci článku.

S hledáním zubaře v místě vašeho bydliště může pomoci Česká stomatologická komora (ČSK), která sdružuje všechny zubní lékaře v Česku. Pravidelně také aktualizuje na webu uvedený seznam zubařů, kteří ještě přijímají pacienty. Na stránkách ČSK najdete také přehled zubařských pohotovostí.

S hledáním může pomoci také vaše zdravotní pojišťovna – stačí ji zkontaktovat a požádat o pomoc s nalezením dostupného stomatologa. Více než dvě třetiny zubařů a klinik na seznamu ČSK mají smlouvu s alespoň jednou zdravotní pojišťovnou.

Nejčastěji jde o Všeobecnou zdravotní pojišťovnu (VZP) a Oborovou zdravotní pojišťovnu (OZP). Smlouvu například s Vojenskou ZP má 147 z celkového počtu 246 zubních ordinací, které přijímají nové pacienty. Celkem 21 zubařů má smlouvu hned se sedmi pojišťovnami.

Související obsah

Praha

Velmi dobré jsou možnosti těch, kteří žijí v Praze. Dle databáze ČSK mají 138 dostupných zubařských ordinací. Hned dva zubní lékaři přijímají pacienty na klinice A Capella Dental na Praze 2. Nabírá také A&S Dental Clinic na Praze 10. Na Praze 5 nabírají nejméně tři kliniky.

Volné kapacity má také zubařka působící na klinice Arcticdent Praze 7 a hned pět zubařů přijímá pacienty v Artstomu na Praze 9. Otevřeni novým pacientům jsou také v AV Dental na Praze 4.

 

Středočeský kraj

Volné kapacity hned u třech zubařů může nabídnout klinika v Kostelci nad Černými Lesy. V Novém Strašecí na Rakovnicku přijímá nové pacienty ordinace Bo-Dent. Nabírají také lékaři z kolínské ordinace Dental Bros.

Volné kapacity mají také zubaři v Kněževsi, Brandýsku na Kladensku, Říčanech na Praze-východ a Černošicích na Praze-západ. Nabírá také zubní ordinace na Masarykově náměstí v Jílovém u Prahy, v Bělé pod Bezdězem na Mladoboleslavsku a Šestajovicích.

Související obsah

Jihomoravský kraj

Tento kraj má po Praze nejvyšší počet volných zubařů. Jen Brno jich má dle údajů databáze ČSK celkem 30. Nabírají například lékaři z ordinace Dents Zubní v Brně – Husovicích nebo na klinice Bardenta. Volné kapacity má také nově zrekonstruovaná klinika Diamond Dental v Brně – Řečkovicích.

Na klinice Eurostom nedaleko centra Brna přijímá nové pacienty hned šest lékařů. Volné kapacity má také soukromá ordinace Ivodent na Mendlově náměstí v Brně. Mimo jihomoravskou metropoli přijímají také zubaři v Blansku či Veverské Bítýšce. Nabírá také zubař Ladislav Gregor ze Znojma, ordinace ve Vyškově či soukromá ordinace v Podolí u Brna, Kuřimi a Ořechově u Brna.

Související obsah

Olomoucký kraj

Také v tomto kraji jsou možnosti poměrně pestré. Nabírají dvě ordinace v Prostějově na Olomoucku i Klinika zubního lékařství Fakultní nemocnice Olomouc. Volné kapacity mají stomatologové v Uničově na Olomoucku, Kostelci na Hané i Úsově na Šumpersku.

Zájemci o nového zubaře mohou navštívit také soukromou praxi Collegium Dentalis v Olomouci, případně některou z tamních soukromých ordinací. Nabírají také ordinace v Přerově, Dubu nad Moravou, Bohuňovicích, Senicích na Hané, Příkazech, Otaslavicích nebo Tovačově. 

  

Jak jsou na tom s volnými zubaři ostatní kraje, zjistíte na další straně článku. A najdete tam také velký tabulkový přehled zubních ordinací, které ještě mají volná místa: 

Plzeňský kraj

Jen v samotné Plzni přijímá dle ČSK nové pacienty celkem 14 klinik a lékařů. Stomatologové nabírají například v plzeňském Ars Dentu nebo na klinice Art Dental. Volné kapacity mají také lékaři z Dentalzy v Plzni Lobzech nebo stomatoložka Andrea Bendová z Plzně – Doubravky.

Nové pacienty přijímá také plzeňská ordinace doktorky Hechtové nebo hned dva stomatologové z Horní Břízy v Plzni-sever a jeden z Třemošné. Volné kapacity má také stomatologická ordinace ve Starém Plzenci nebo V-Ancora v obci Líně.

Související obsah

V Libereckém kraji je situace o poznání horší. Noví pacienti se mohou hlásit například u libereckého zubaře Jiřího Baadera, ale pozor! Ordinace rozvázala smlouvy s některými pojišťovnami. Estetické dentální centrum 2K Dent v Liberci je pro nové pacienty otevřené rovněž. Ve Cvikově na Českolipsku stále přijímá tamní soukromá ordinace.

V Ústeckém kraji jsou možnosti prakticky nulové. V Litvínově na Mostecku má volné kapacity jen stomatologická ordinace Věry Černé a nové pacienty přijímají i v Litoměřicích – Předměstí.

V Ostravě ve frontě na registraci k zubaři stály stovky lidí. Někteří tam strávili celou noc:

Omezené možnosti má také Karlovarský kraj. Na Chebsku mají volné kapacity dva lékaři ze stomatologického centra v Mariánských lázních. Pacienty přijímají v sokolovském Léčebně preventivním zařízení a nabírá i stomatolog Jan Novák, který ordinuje v Karlových Varech a soukromá ordinace v Aši.

Neutěšená situace je i v Jihočeském kraji. Pacienty přijímá jen soukromá ordinace ve Lhenicích na Prachaticku a v Českých Budějovicích. Málo možností mají také obyvatelé Vysočiny. Lidé z Nového Města na Moravě na Žďársku mají stále možnost registrace u lékařů tamní ortodontické ambulance. Pacienty přijímá také Stomatologické centrum Třebíč.

Související obsah

Královéhradecký a Pardubický kraj jsou na tom podobně. Ve Velkém Třebešově na Náchodsku stále přijímá pacienty Lubomír Beran z centra estetické stomatologie Aries. Nabírá také ordinace ve Smiřicích na Královéhradecku. Přímo v Pardubicích má stále volno zubařská ordinace vedle budovy pojišťovny VZP na Zeleném Předměstí.

V Moravskoslezském kraji panuje o zubaře boj. Ačkoli v soupisu České stomatologické komory nefiguruje, na sociálních sítích se objevila informace o tom, že nové pacienty nabírá jeden ze stomatologů v Ostravě Lhotce. Lidé, ve snaze dostat se na seznam pacientů, před ordinací dokonce nocovali.

Související obsah

Jen šest možností, kam zajít s bolavými zuby, mají dle ČSK obyvatelé Zlínského kraje. V Otrokovicích přijímá tamní soukromá ordinace a stejně tak v Lukově u Zlína. V Chropyni na Kroměřížsku nabírá nové pacienty zubařka Kateřina Kmoníčková a ve Zlíně – Malenovicích doktorka Vocelová. Přijímá i soukromá ordinace v Traplicích u Uherského Hradiště nebo bojkovická klinika Sixdent.

Modře jsou v tabulkách vyznačeni zubaři, kteří mají smlouvu se zdravotní pojišťovnou:

TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz