Domácí

Nemůžete sehnat zubaře? VELKÝ PŘEHLED, kde ještě nabírají pacienty!

Nemůžete sehnat zubaře? VELKÝ PŘEHLED, kde ještě nabírají pacienty!
Zdroj: Getty Images

Češi ve velkém shánějí zubaře. Zatímco například v Praze je celá škála možností, ke komu se zapsat, v řadě jiných měst a krajů je situace zoufalá. Kvalitní zubaři, kteří by přijímali nové pacienty, chybí například v Moravskoslezském, Ústeckém nebo Pardubickém kraji a na Vysočině. Velkou tabulku ordinací s volnými místy najdete na konci článku.

S hledáním zubaře v místě vašeho bydliště může pomoci Česká stomatologická komora (ČSK), která sdružuje všechny zubní lékaře v Česku. Pravidelně také aktualizuje na webu uvedený seznam zubařů, kteří ještě přijímají pacienty. Na stránkách ČSK najdete také přehled zubařských pohotovostí.

S hledáním může pomoci také vaše zdravotní pojišťovna – stačí ji zkontaktovat a požádat o pomoc s nalezením dostupného stomatologa. Více než dvě třetiny zubařů a klinik na seznamu ČSK mají smlouvu s alespoň jednou zdravotní pojišťovnou.

Nejčastěji jde o Všeobecnou zdravotní pojišťovnu (VZP) a Oborovou zdravotní pojišťovnu (OZP). Smlouvu například s Vojenskou ZP má 147 z celkového počtu 246 zubních ordinací, které přijímají nové pacienty. Celkem 21 zubařů má smlouvu hned se sedmi pojišťovnami.

Související obsah

Praha

Velmi dobré jsou možnosti těch, kteří žijí v Praze. Dle databáze ČSK mají 138 dostupných zubařských ordinací. Hned dva zubní lékaři přijímají pacienty na klinice A Capella Dental na Praze 2. Nabírá také A&S Dental Clinic na Praze 10. Na Praze 5 nabírají nejméně tři kliniky.

Volné kapacity má také zubařka působící na klinice Arcticdent Praze 7 a hned pět zubařů přijímá pacienty v Artstomu na Praze 9. Otevřeni novým pacientům jsou také v AV Dental na Praze 4.

 

Středočeský kraj

Volné kapacity hned u třech zubařů může nabídnout klinika v Kostelci nad Černými Lesy. V Novém Strašecí na Rakovnicku přijímá nové pacienty ordinace Bo-Dent. Nabírají také lékaři z kolínské ordinace Dental Bros.

Volné kapacity mají také zubaři v Kněževsi, Brandýsku na Kladensku, Říčanech na Praze-východ a Černošicích na Praze-západ. Nabírá také zubní ordinace na Masarykově náměstí v Jílovém u Prahy, v Bělé pod Bezdězem na Mladoboleslavsku a Šestajovicích.

Související obsah

Jihomoravský kraj

Tento kraj má po Praze nejvyšší počet volných zubařů. Jen Brno jich má dle údajů databáze ČSK celkem 30. Nabírají například lékaři z ordinace Dents Zubní v Brně – Husovicích nebo na klinice Bardenta. Volné kapacity má také nově zrekonstruovaná klinika Diamond Dental v Brně – Řečkovicích.

Na klinice Eurostom nedaleko centra Brna přijímá nové pacienty hned šest lékařů. Volné kapacity má také soukromá ordinace Ivodent na Mendlově náměstí v Brně. Mimo jihomoravskou metropoli přijímají také zubaři v Blansku či Veverské Bítýšce. Nabírá také zubař Ladislav Gregor ze Znojma, ordinace ve Vyškově či soukromá ordinace v Podolí u Brna, Kuřimi a Ořechově u Brna.

Související obsah

Olomoucký kraj

Také v tomto kraji jsou možnosti poměrně pestré. Nabírají dvě ordinace v Prostějově na Olomoucku i Klinika zubního lékařství Fakultní nemocnice Olomouc. Volné kapacity mají stomatologové v Uničově na Olomoucku, Kostelci na Hané i Úsově na Šumpersku.

Zájemci o nového zubaře mohou navštívit také soukromou praxi Collegium Dentalis v Olomouci, případně některou z tamních soukromých ordinací. Nabírají také ordinace v Přerově, Dubu nad Moravou, Bohuňovicích, Senicích na Hané, Příkazech, Otaslavicích nebo Tovačově. 

  

Jak jsou na tom s volnými zubaři ostatní kraje, zjistíte na další straně článku. A najdete tam také velký tabulkový přehled zubních ordinací, které ještě mají volná místa: 

Plzeňský kraj

Jen v samotné Plzni přijímá dle ČSK nové pacienty celkem 14 klinik a lékařů. Stomatologové nabírají například v plzeňském Ars Dentu nebo na klinice Art Dental. Volné kapacity mají také lékaři z Dentalzy v Plzni Lobzech nebo stomatoložka Andrea Bendová z Plzně – Doubravky.

Nové pacienty přijímá také plzeňská ordinace doktorky Hechtové nebo hned dva stomatologové z Horní Břízy v Plzni-sever a jeden z Třemošné. Volné kapacity má také stomatologická ordinace ve Starém Plzenci nebo V-Ancora v obci Líně.

Související obsah

V Libereckém kraji je situace o poznání horší. Noví pacienti se mohou hlásit například u libereckého zubaře Jiřího Baadera, ale pozor! Ordinace rozvázala smlouvy s některými pojišťovnami. Estetické dentální centrum 2K Dent v Liberci je pro nové pacienty otevřené rovněž. Ve Cvikově na Českolipsku stále přijímá tamní soukromá ordinace.

V Ústeckém kraji jsou možnosti prakticky nulové. V Litvínově na Mostecku má volné kapacity jen stomatologická ordinace Věry Černé a nové pacienty přijímají i v Litoměřicích – Předměstí.

V Ostravě ve frontě na registraci k zubaři stály stovky lidí. Někteří tam strávili celou noc:

Omezené možnosti má také Karlovarský kraj. Na Chebsku mají volné kapacity dva lékaři ze stomatologického centra v Mariánských lázních. Pacienty přijímají v sokolovském Léčebně preventivním zařízení a nabírá i stomatolog Jan Novák, který ordinuje v Karlových Varech a soukromá ordinace v Aši.

Neutěšená situace je i v Jihočeském kraji. Pacienty přijímá jen soukromá ordinace ve Lhenicích na Prachaticku a v Českých Budějovicích. Málo možností mají také obyvatelé Vysočiny. Lidé z Nového Města na Moravě na Žďársku mají stále možnost registrace u lékařů tamní ortodontické ambulance. Pacienty přijímá také Stomatologické centrum Třebíč.

Související obsah

Královéhradecký a Pardubický kraj jsou na tom podobně. Ve Velkém Třebešově na Náchodsku stále přijímá pacienty Lubomír Beran z centra estetické stomatologie Aries. Nabírá také ordinace ve Smiřicích na Královéhradecku. Přímo v Pardubicích má stále volno zubařská ordinace vedle budovy pojišťovny VZP na Zeleném Předměstí.

V Moravskoslezském kraji panuje o zubaře boj. Ačkoli v soupisu České stomatologické komory nefiguruje, na sociálních sítích se objevila informace o tom, že nové pacienty nabírá jeden ze stomatologů v Ostravě Lhotce. Lidé, ve snaze dostat se na seznam pacientů, před ordinací dokonce nocovali.

Související obsah

Jen šest možností, kam zajít s bolavými zuby, mají dle ČSK obyvatelé Zlínského kraje. V Otrokovicích přijímá tamní soukromá ordinace a stejně tak v Lukově u Zlína. V Chropyni na Kroměřížsku nabírá nové pacienty zubařka Kateřina Kmoníčková a ve Zlíně – Malenovicích doktorka Vocelová. Přijímá i soukromá ordinace v Traplicích u Uherského Hradiště nebo bojkovická klinika Sixdent.

Modře jsou v tabulkách vyznačeni zubaři, kteří mají smlouvu se zdravotní pojišťovnou:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Zástupci Finska a Švédska podali přihlášky do NATO

Švédský velvyslanec u NATO Axel Wernhoff a jeho finský protějšek Klaus Korhonen ve středu krátce po osmé hodině ráno předali v centrále Severoatlantické aliance přihlášky svých zemí do NATO, informovala švédská stanice SVT. Ty předtím podepsali ministři zahraničí obou zemí. Schválit je nyní musí všech 30 členů. Turecko už dříve avizovalo, že bude proti.

Krátká zpráva

Kanada plánuje zakázat Putinovi a dalším členům ruské vlády vstup do země

Kanadský senát v úterý navrhl změnu zákona o přistěhovalectví a ochraně uprchlíků (IRPA), který by umožnil zakázat vstup všem osobám podléhajícím kanadským sankcím i jejich rodinným příslušníkům. "Zákaz vstupu blízkých spolupracovníků a klíčových stoupenců Putinova režimu, včetně těch, kteří jsou zodpovědní za tuto nevyprovokovanou agresi, je jedním z mnoha způsobů, jak činíme Rusko odpovědným za jeho zločiny," uvedl podle Reuters v prohlášení kanadský ministr veřejné bezpečnosti Marco Mendicino.

Píše se na Deník.cz