Domácí

Údajný řezník z Teplic znovu ordinuje! Vyšetřují ho kvůli zranění pacientky

Údajný řezník z Teplic znovu ordinuje! Vyšetřují ho kvůli zranění pacientky
Zdroj: TN.cz

Zubař, který během svého působení na jedné z teplických klinik měl své pacientce zničit zuby, znovu ordinuje. Zaujal místo oblíbené stomatoložky v teplické nemocnici. Pacienti původní doktorky mají z nového zubaře strach a někteří z nich se raději za lékařskou péčí vydali jinam.

Změna z původní lékařky na zubaře původem z Palestiny řadu pacientů šokovala. "Děda tam byl a prý mu otevřel nějaký cizinec. Ani neměl odvahu se objednat," napsala na facebook jedna z obyvatelek Teplic.

Obavy však nepramení z původu nového doktora, ale z jeho pověsti. Většina pacientů si totiž dle jejich slov zubaře prolustrovala prostřednictvím recenzí. Řada z nich se o něm rovněž dočetla v médiích.

Související obsah

Že v teplické nemocnici ordinuje stomatolog podezřelý z toho, že několika svým pacientům při zákroku způsobil zranění, potvrzuje vývěska na dveřích ordinace. Tu na sociálních sítích sdílela jedna z pacientek původní zubařky, která ukončila svou praxi a uvolnila tak místo novému zubaři.

"Jestli převezme pacienty od paní doktorky, nebo tam bude mít nějaké svoje, kdo ví. Ale já vím, že určitě k němu nepůjdu. Paní doktorku už nikdo nenahradí, byla skvělá," svěřila se na facebooku přispěvatelka Sandruš.

Klinika, na které obávaný zubař původně ordinoval, zrušila svou facebookovou stránku. TN.cz na to upozornila pacientka Kristina, které měl surový stomatolog zničit zuby. Kvůli zpackanému zákroku musela na operaci.

Kristina kliniku kontaktovala kvůli vyjádření pro právního zástupce. Údajného řezníka totiž kvůli možnému pochybení vyšetřuje stomatologická komora. Sám doktor Jomaa Baniowda poskytl TN.cz vyjádření, které najdete v tomto článku.

Související obsah

"Zkoušela jsem kontaktovat kliniku a zjistila jsem, že stránka již není aktivní. Kontaktovala jsem je, protože jim již víc jak týden leží na poště dopis od mého právníka a stále je nevyzvednutý," svěřila se redakci TN.cz.

Kdy vyšetřování obávaného zubaře skončí, zatím není jasné. Podle vyjádření tiskové tajemnice České stomatologické komory Henriety Pálešové to může trvat i celé měsíce. A během nich může údajný řezník bez obav dál ordinovat. Pro to někteří pacienti nemají pochopení a volají po rychlejším vyřízení.

Související obsah

"Tohle není nikdy rychlý proces. Ta doba prověřování je někdy na několik měsíců. Pokud nemá žádný postih, může ordinovat," řekla Pálešová. Dokud tedy kontrola neprokáže, že jsou jeho praktiky v rozporu s lékařskou morálkou, obávaný zubař může pokračovat v práci. Nemocnice, kde nově ordinuje, se k věci zatím nevyjádřila.

Zubař původem z Palestiny měl své pacientce zničit zuby. Zpackaný zákrok napravila až operace:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz