Domácí

Zájem o volby z auta je zatím malý, hlasy odevzdávají desítky lidí!

Voliči, kteří jsou v preventivní karanténě, anebo jsou pozitivní na Covid-19, dnes volili předčasně prostřednictvím tzv. drive-in hlasování. Své hlasy odevzdávali z auta na volebním stanovišti od 07:00 do 15:00 hodin. Tuto možnost volby využily během dopoledne desítky lidí.

Během dopoledne využily možnosti volit přímo z auta desítky lidí. V Jihlavě to bylo podle reportérů TV Nova zhruba 50 voličů, v Berouně 20 a v Českých Budějovicích přibližně 100 voličů.

Redaktor TV Nova Vladimír Hoť sledoval volby v Českých Budějovic. Podle něj se občas tvořila krátká fronta, ale to jen v případech, když nárazově přijelo více aut najednou.

Zatímco ostatní voliči půjdou hlasovat až v pátek a sobotu, lidé, kterým byla nařízena karanténa, anebo jim vyšel pozitivní test na koronavirus, si své kandidáty volili už dnes. Vláda o drive-in hlasování rozhodla za mimořádných okolností, aby zabránila dalšímu šíření nákazy.


Zdroj: TV Nova

Do kontaktu s nakaženými či potenciálně nemocnými lidmi tak nepřišli ani ostatní voliči, ani volební komise. Od 07:00 do 15:00 hodin byly pro ně k dispozici speciální volební stanoviště, kam přijeli autem (nebo na motocyklu).

Související obsah

Vláda zřídila volební stanoviště v každém okresu České republiky, dohromady jich je tudíž 78. Informace o tom, kde naleznete stanoviště nejbližší vašemu bydlišti, se dozvíte na webových stránkách příslušného krajského úřadu. Jednotlivé odkazy naleznete i na stránkách ministerstva vnitra ZDE.

Takto probíhaly drive-in volby v Českých Budějovicích:

Jak volby z auta vypadají? Pusťte si video zveřejněné ministerstvem vnitra:

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz