Volby 2020

V uzavřených domovech pro seniory začaly volby. O drive-in nebyl moc zájem

Ve čtvrtek ráno odstartovaly volby v domovech pro seniory a dalších zařízeních, která byla uzavřena kvůli nákaze koronavirem. Hlasování tam proběhne i v pátek. Předčasné volby už mají za sebou i lidé s pozitivním testem na Covid-19 či s povinnou karanténou. Hlasovat mohli z auta drive-in způsobem, tuto možnost ale využila jen velmi malá část voličů.

Pro část obyvatel volby do krajských zastupitelstev a třetiny Senátu začaly s předstihem. Od čtvrtečního rána mohou volit klienti uzavřených domovů pro seniory a dalších zařízení. Podle ministerstva vnitra tento režim aktuálně panuje na sedmi místech.

Volební místnosti či stanoviště při těchto postižených domovech zřízeny nebyly. Na místo dorazí speciální volební komise, a to v čase od čtvrtečních 07:00 do 22:00 hodin a pátečních 07:00 do 18:00 hodin. O konkrétním čase, kdy komise přijede, klienty informují zaměstnanci zařízení.

Související obsah

Odhlasováno už mají i voliči, kteří se o víkendu nemohou dostavit do volebních místností kvůli pozitivnímu testu na Covid-19 nebo preventivní karanténě. Ve středu 30. září mohli využít volebních stanovišť, kde se hlasovalo drive-in způsobem z auta.

Příliš velký zájem o to nicméně nebyl. Ministerstvo vnitra na twitteru uvedlo, že hlasovalo celkem 3672 voličů. Nejvíc jich bylo ve Středočeském kraji, konkrétně 668. V úterý přitom ministerstvo zdravotnictví evidovalo 16145 karantén a izolací. Volební účast se tak pohybovala okolo 23 procent.

Více informací se dozvíte v reportáži TV Nova:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz