Volby 2020

Čachry u voleb? Podivní voliči požadovali za hlasy jídlo a peníze

Ani letošní volby se neobešly bez problémů. Tím největším je asi podezření z kupčení s hlasy. Policisté možné narušení regulérnosti voleb prověřují na Karvinsku.

 Pět aut mělo v první den voleb údajně svážet voliče k urnám v Havířově Šumbarku. Do rukou měli dostat předvyplněnou obálku s lístky. "Ač k nám nechodí moc voličů, tak začalo chodit moc romských občanů,“ řeka TV Nova členka volební komise. Voliči údajně říkali, že k volbám byli posláni s tím, že dostanou nějakou odměnu.

"Nám bylo řečeno, že tady za rohem stojí pán v autě s tím, že mají slíbené finance,“ dodala členka volební komise. Podle místních měli voliči dostat i občerstvení. Později se ukázalo, že voliči, kteří chtěli odměnu za svůj hlas, byli z okolních měst.

Související obsah

Když je komise nenechala odvolit, dožadovali se místa, kde tu odměnu dostanou. Případem už se zabývá policie. "Prošetřujeme okolnosti možného narušení regulérnosti voleb v okrese Karviná. Policisté shromažďují všechny potřebné informace, z toho důvodu nemůžeme nyní sdělit další podrobnosti,“ informovala policejní mluvčí Pavla Jiroušková.

Podobnou věc policie prověřuje i v Bílině na Teplicku. "Přijali jsme oznámení o podezření na možné kupčení s hlasy z volebního obvodu v Bílině. Podnět prověřujeme. Jde o jediné oznámení tohoto druhu v kraji," řekla na dotaz TN.cz mluvčí ústecké policie Jana Slámová.

TN.cz

K tématu Volby 2020

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz