Domácí

Lidl stahuje plísňový sýr, nemáte ho doma? Může způsobit střevní potíže!

Lidl stahuje plísňový sýr, nemáte ho doma? Může způsobit střevní potíže!
Zdroj: Profimedia

Lidl stahuje další nebezpečný výrobek, který se mohl dostat k zákazníkům. Jedná se o plísňový sýr brie značky Milbrona, u kterého byly odhalena bakterie způsobující průjmová onemocnění. Tento měsíc už Lidl stahoval kozí sýr od stejné firmy.

Obchodní řetězec Lidl ve středu informoval o stahování plísňového sýru Brie de Nangis značky Milbrona od německého výrobce JERMI Käsewerk GmbH. Jedná se pouze o výrobek s datem spotřeby 31. 10. 2020 a identifikační značkou DE BW 331 EG.

"Ve jmenovaném výrobku byla prokázána přítomnost verotoxinů produkujících Escherichia (E.) coli. Verotoxiny tvořené E.coli mohou být původcem průjmových onemocnění," vysvětluje obchodní řetězec. U rizikových skupin, mezi které patří například těhotné ženy nebo kojenci a malé děti, může být průběh nemoci dokonce vážný.

Varování Lidlu před nebezpečným plísňovým sýrem

"Z důvodu takovéhoto zdravotního rizika jsou všichni zákazníci vyzýváni, aby upozornění vzali na vědomí a výše uvedený výrobek dále nekonzumovali," upozornil Lidl. "V případě, že jste uvedený výrobek zakoupili, můžete jej vrátit do jakékoliv prodejny Lidl. Peníze Vám samozřejmě budou vráceny i bez předložení pokladního dokladu," dodal řetězec.

Upřesňuje, že se jedná pouze o sýr s výše zmíněnou identifikační značkou, datem spotřeby a ve zhruba 100gramovém balení. 

Krátce poté Lidl upozornil na stahování dalšího sýru, tentokrát kozího. Jedná se Ziegenrolle cca 100 gramů s identifikační značkou DE BW 331 EG značky Milbrona opět od výrobce JERMI Käsewerk GmbH.

Související obsah

 

O závadném výrobku obchodní řetězec informoval již 15. října a redakce TN.cz o něm psala v TOMTO článku. Platilo však, že se stahoval pouze výrobek s datem spotřeby 6. 11. 2020, nyní Lidl výzvu rozšířil. Nově se stahují všechny výrobky bez ohledu na datum spotřeby.

Varování Lidlu před nebezpečným kozím sýrem  

"Ve jmenovaném výrobku byla prokázána přítomnost bakterie Listerie monocytogenes, která může být původcem těžkých žaludečních a střevních onemocnění a symptomů podobných chřipkové infekci," uvedl obchodní řetězec.

I v tomto případě platí, aby zákazníci tento sýr, pokud ho mají doma, nejedli. Pokud ho kupovali v Lidlu, mohou ho vrátit do jakékoliv prodejny a nárokovat si vrácení peněz.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz